رسانه تخصصی روابط بین الملل

کوبا: با اعمال تحریم‌ها علیه ایران و تلاش برای براندازی مخالفیم

Diplomacyplus.ir/?p=5633
«برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا همزمان با رد کردن «مداخله در امور داخلی سایر کشورها»، اعلام کرد: کوبا با اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران و تلاش برای براندازی نظم داخلی این ملت مخالف است.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه کوبا با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: ما مداخله در امور داخلی سایر کشورها و دستکاری حقوق بشر برای اهداف سیاسی را رد می‌کنیم.

در ادامه این پیام آمده است: کوبا با اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران و تلاش برای براندازی نظم داخلی این ملت مخالف است.

کوبا که در بیش از ۶۰ سال گذشته با فشار حداکثری آمریکا و سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی، مالی و تجاری مواجه است، همواره هر گونه تحریم و اقدام خصمانه و مداخله‌جویانه علیه کشورمان را محکوم کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کوبا به تازگی در انتقاد از اقدامات خصمانه آمریکا علیه این کشور گفت: کوبا قربانی تروریسم، تروریسم دولتی و اقداماتی شده است که توسط ایالات متحده انجام می‌شوند.

خبرگزاری پرنسا لاتینا کوبا همچنین نوشت: مقام های ارشد ایران به تازگی به ایالات متحده و اسرائیل هشدار دادند که به هر گونه تهدید تهاجم یا تلاش برای توقف یا ممانعت از پیشرفت ملت ایران پاسخ خواهند داد.

امیرسرلشکر  «سید عبدالرحیم موسوی» به تازگی اعلام کرد: آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی با سوءاستفاده از هیجانات و بعضی نقاط ضعف، پیاده‌نظام خود را وادار به اغتشاشات و ایجاد ناامنی می‌کنند تا از پیشرفت ایران اسلامی جلوگیری کنند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط