رسانه تخصصی روابط بین الملل

کلینتون خواستار توقف مذاکرات هسته‌ای شد

Diplomacyplus.ir/?p=6239
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از دولت جو بایدن خواست مذاکرات با ایران درباره برنامه هسته‌ای را متوقف کند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ان‌ان» از دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست که مذاکرات با ایران درباره برنامه هسته‌ای را متوقف کند.

کلینتون که از نامزدهای پیشین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است، با حمایت از اغتشاشات در ایران گفت: «در حال حاضر با ایران درباره هیچ موضوعی از جمله توافق هسته‌ای مذاکره نمی‌کنم. فکر نمی‌کنم باید طوری جلوه کنیم که انگار به دنبال توافق (با ایران) در برهه‌ای از زمان هستیم که مردم ایران مقابل سرکوبگران خود ایستاده‌اند و ما به آن‌ها امید می‌دهیم».

وزیر خارجه پیشین آمریکا با ژست حمایت از مردم ایران ادامه داد: «آن‌چه اکنون در حال رخ دادن است سزاوار حمایت کامل ما است و فکر می‌کنم هر زمان که کسی از جانب دولت ایالات متحده حرف می‌زد، باید بگوید که کنار مردم ایران به ویژه زنان و دختران ایستاده است».

وی با اشاره به اقدامات ضد ایرانی خود، ادامه داد: «من بخشی از گروهی از رهبران زنان بودم که از سازمان ملل درخواست کردم تا ایران را از کمیسیون «وضعیت زنان سازمان ملل» حذف کند. آن‌ها از همان ابتدا نباید آن‌جا می‌بودند».

کلینتون تنها فرد از مقام‌های آمریکایی نیست که از اغتشاشات ایران حمایت کرده و پیش از این نیز دیگر مقام‌های ارشد آمریکا از جمله رئیس‌جمهور این کشور با اظهارات مداخله‌جویانه و اقداماتی از جمله اعمال تحریم به حمایت از اغتشاشات پرداخته و به دنبال اعمال فشار بر ایران بوده‌اند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط