رسانه تخصصی روابط بین الملل

چین:با تحریم ایران مخالفیم

Diplomacyplus.ir/?p=5603
وانگ ونبین سخنگوی وزارت امورخارجه چین اعلام کرد پکن با اعمال هرگونه تحریم یکجانبه و غیرقانونی علیه ایران مخالف است. وی همچنین گفت که چین از هر تلاشی برای حل دیپلماتیک بحران اوکراین حمایت می کند.

به گزارش تارنمای وزارت امورخارجه چین، پس از آنکه روز گذشته اتحادیه اروپا تحریم هایی درباره ایران وضع کرد که واکنش « امیر سعید ایروانی» نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد را در پی داشت، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امورخارجه چین نیز اعلام کرد کشورش با اعمال هرگونه تحریم یکجانبه و غیرقانونی علیه ایران بدون دستور شورای امنیت سازمان ملل متحد و برپایه قانون بین الملل مخالف است.

وی درباره جنگ اوکراین هم گفت: باتوجه به شرایط کنونی ما خواستار خویشتن داری تمامی طرفین هستیم و از هرگونه تلاش دیپلماتیک در راستای حل و فصل صلح آمیز بحران اوکراین و همکاری برای کاهش تنش ها حمایت می کنیم.

اتحادیه اروپا اخیرا ۳ فرمانده ارشد نظامی و یک شرکت ساخت پهپاد ایران را تحریم کرد و ادعا کرد این افراد و شرکت مذکور در ساخت و ارسال پهپاد به روسیه نقش داشتند. از سوی دیگر نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با رد تمامی این ادعاها، مشارکت در هرگونه فعالیت برای ارسال پهپاد به روسیه علیه اوکراین را نیز رد کرد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط