رسانه تخصصی روابط بین الملل

پل کریمه آتش گرفت و بخشی از سازه آن فرو ریخت

Diplomacyplus.ir/?p=5064
بخشی از پل کریمه که این شبه جزیره را به خاک روسیه متصل می‌کند، آتش گرفته و بخشی از سازه آن فروریخته است.

در شرایطی که تنش‌های اوکراین و حامیان غربی این کشور با روسیه ادامه دارد، آتش‌سوزی و فرو ریختن بخشی از پل کریمه خبرساز شده است.

منابع رسانه‌ای و برخی منابع محلی در روسیه با انتشار فیلم‌ها و تصاویری از پل کریمه گزارش دادند، این پل آتش گرفته و بخشی از سازه آن فرو ریخته است.

سه روز بعد از اظهارنظر مقام ارشد پنتاگون درباره توانایی اوکراین برای حمله به اهداف روسیه در کریمه، پل این شبه جزیره آتش گرفته است.

منابع رسانه‌ای از قبیل وبگاه «بی‌ان‌اُ» با انتشار عکس‌ها و فیلم‌هایی از کریمه خبر دادند که پل این شبه جزیره آتش گرفته و بخشی از آن فرو ریخته است.

کانال تلگرامی «کرچ اینفو» در ساعت ۰۶:۲۹ صبح امروز به وقت محلی از وقوع انفجار و آتش سوزی در پل کریمه خبر داد؛ پلی که این شبه جزیره را به خاک روسیه متصل می‌کند.

این رسانه شبکه اجتماعی به نقل از شاهدان عینی خبر داد، ساکنان منطقه با صدای انفجاری مهیب در پل کریمه از خواب بیدار شدند.

در یکی از تصاویری که از آتش سوزی منتشر شده است، حداقل دو شعله یکی در خط ریلی پل کریمه و یکی دیگر در نزدیکی آن دیده می‌شود.

«اولِگ کریچکوف» مشاور رئیس منطقه کریمه به خبرگزاری تاس روسیه گفت، «بر اساس اطلاعات اولیه، یک مخزن سوخت در یکی از بخش‌های پل کریمه آتش گرفته است».

در یکی از فیلم‌هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، مشخص است که بخشی از پل کریمه به دلیل شدت آتش و سوختگی، فرو پاشیده است.

سخنگوی مدیریت بزرگراه‌های فدرال آژانس فدرال جاده روسیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تاس اعلام کرد، به دلیل حادثه امروز، عبور و مرور وسایل نقلیه از پل کریمه به تعلیق درآمده است.

اواخر مرداد ماه سال جاری بود که مشاور رئیس دفتر «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین گفته بود که کی‌یف قصد دارد پل کریمه را تخریب کند.

 لحظه انفجار پل کریمه

«میخائیل پودولیاک» در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» این پل را که کریمه را به سرزمین اصلی روسیه متصل می‌کند، «غیرقانونی» خواند و گفت: «این گونه اشیاء باید نابود شود».

با گذشت ساعتی بعد از انتشار خبرها درباره انفجار در پل کریمه، «کمیته ملی ضد تروریسم» روسیه اعلام کرد که یک کامیون روی پل منفجر شده و باعث آسیب به پل کریمه شده است. به گفته این کمیته، این فرض وجود دارد که انفجار، کار نیروهای عملیات ویژه اوکراین باشد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دستور تشکیل یک کمیته دولتی در ارتباط با وضعیت اضطراری پیش آمده برای پل کریمه را صادر کرده است.

از سوی دیگر، در حالی که مقام‌های روسیه از تحقیقات برای یافتن علت انفجار در پل کریمه خبر داده‌اند، «ولادیمیر کنستانتینوف» رئیس پارلمان کریمه، اوکراین را عامل انفجار در پل کریمه خواند. وی البته اعلام کرد که به پل آسیب جدی وارد نشده است و تعمیر آن فورا انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: «خرابکاران اوکراینی با دستان خون آلود خودشان را به پل کریمه رساندند. آنها هم اکنون چیزی برای افتخار کردن به خودشان دارند. برای ۲۳ سال مدیریت خود، نتوانستند چیزی شایسته توجه در کریمه بسازند اما توانستند به پل روسیه آسیب بزنند. این تمام ماهیت رژیم کی‌یف و دولت اوکراین است. مرگ و نابودی تنها چیزهایی است که آنها قادر به انجام آن هستند».

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط