رسانه تخصصی روابط بین الملل

نیروهای آمریکایی در منطقه به حالت آماده باش درآمدند

Diplomacyplus.ir/?p=4365
ژنرال «مایکل اریک کوریلا» رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام)، از آماده باش نیروهای اشغالگر آمریکایی در سوریه و عراق به دلیل افزایش حملات علیه این نیروها خبر داد

ژنرال «مایکل اریک کوریلا» رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام)، از آماده باش نیروهای اشغالگر آمریکایی در سوریه و عراق به دلیل افزایش حملات علیه این نیروها خبر داد.

وی در گفت‌وگو با «اسکای نیوز» تصریح کرد: نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارند و مجموعه کاملی از قابلیت‌ها را برای کاهش تهدیدها در سراسر منطقه دارند و نسبت به حفاظت از نیروهای ما و شرکایمان در ائتلاف در برابر خطر اطمینان کامل وجود دارد.

شبکه خبری المیادین شامگاه چهارشنبه از حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش، شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد که سه فروند راکت به پایگاه ائتلاف بین‌المللی تحت سرکردگی آمریکا در میدان گازی کونیکو در شمال شرقی دیرالزور اصابت کرد.

المیادین همچنین از پرواز گسترده جنگنده ها و بالگردهای ائتلاف بین‌المللی تحت سرکردگی آمریکا در آسمان حومه دیرالزور خبر داد.

این در حالی است که برخی منابع هم از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی آمریکا در میدان نفتی العمر در شمال سوریه خبر دادند.

خبرگزاری سوریه هم حمله راکتی به دو پایگاه نظامی آمریکا در میادین العمر و کونیکو در دیرالزور را تایید کرد.

این خبرگزاری افزود: نظامیان آمریکا منطقه را بسته‌اند و ستون دود از این دو پایگاه برخاسته است.

منابع محلی در دیرالزور سوریه به خبرگزاری سانا اعلام کردند که پایگاه اشغالگران آمریکایی در میادین نفتی «کونیکو» و «العمر» در این شهر مورد هدف حملات راکتی قرار گرفته و طی آن چند نظامی آمریکایی زخمی شدند.

گفتنی است ارتش آمریکا به بهانه عملیات نظامی علیه داعش مناطقی را در سوریه اشغال کرده و با دایر کردن پایگاه‌هایی در این کشور عملاً به آموزش تروریست‌ها و حمایت از آنان مشغول است.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط