رسانه تخصصی روابط بین الملل

نگرانی شاباک از تاثیرگذاری فلسطینی ها بر انتخابات کِنِسِت

Diplomacyplus.ir/?p=4300
سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از رهبران فلسطینی خواست که در انتخابات این رژیم دخالت نکنند.

به گزارش سما، پس از دیدار محرمانه رئیس دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین با اعضای فهرست یکپارچه عربی، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) هشدار شدیدالحنی به رهبران فلسطینی داد و اعلام کرد که نباید در انتخابات این رژیم دخالت کنند.
بر اساس گزارش کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی، تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در پاسخ اعلام کرده است که در انتخابات رژیم صهیونیستی دخالت نخواهد کرد.
پیش از این برخی منابع عبری از دیدار محرمانه “ماجد فرج”، رئیس دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین با “ایمن عوده” و “احمد الطیبی” و “سامی ابو شحاده”، روسای فهرست مشترک عربی در شهر رام الله خبر داده بودند.
این منابع اعلام کردند که رئیس دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین در این دیدار خواستار حفظ فهرست مشترک عربی شده است.

برخی منابع در گفت وگو با این رسانه عبری اعلام کردند که “ماجد فرج” به نمایندگان فهرست مشترک عربی تاکید کرده که تشکیلات خودگردان فلسطین نگران بازگشت “بنیامین نتانیاهو” به حکومت پس از انتخابات پیش رو است.
از سوی دیگر یک مسئول عالی رتبه فلسطینی اعلام کرده که این دیدارها سیاسی هستند و مسئولان تشکیلات خودگردان فلسطین بدون هر گونه دخالت در انتخابات رژیم صهیونیستی همواره با اعضای عرب و یهودی کِنِست دیدار می کنند.
حزب لیکود نیز در واکنش به این گزارش ها اعلام کرد که دخالت احتمالی دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در انتخابات اسرائیل به منظور ممانعت از روی کار آمدن بنیامین نتانیاهو یک هجمه سیاسی است.
بر اساس این گزارش، حزب لیکود قصد دارد تا تماس هایی در این باره با شاباک داشته باشد و از پلیس اسراییل (رژیم صهیونیستی) نیز خواسته است که تحقیقات گسترده ای در این خصوص داشته باشد.

انتخابات زودهنگام کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) قرار است پس از تصویب کنست در نوامبر آینده (آبان / آذر) برگزار شود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط