رسانه تخصصی روابط بین الملل

مقام صهیونیست: خطر تهدیدات داخلی بیشتر از تهدید ایران است

Diplomacyplus.ir/?p=4707
یک مقام رژیم صهیونیستی در اظهاراتی اعتراف کرد که تهدید فلسطینی های داخل اراضی اشغالی علیه این رژیم خطرناک تر و بزرگ تر از تهدید ایران است.

به گزارش امروز(سه شنبه) ایرنا به نقل از خبرگزاری “شهاب”، “بتسلئیل سموتریچ”، عضو راست گرای کِنِسِت (پارلمان) رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت: فلسطینی های داخل (اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸) تهدیدی خطرناک تر و بزرگ تر از ایران برای اسرائیل هستند.

وی افزود: تهدید ایرانی تهدیدی خارجی است و ابعاد و سناریوهای متعددی دارد، اما در سایه وضعیت کنونی در داخل اسرائیل (سرزمین های اشغالی)، تهدید فلسطینی ها تهدیدی داخلی است که خطر و پیچیدگی بیشتری دارد، زیرا آن ها صدها هزار اسلحه غیرقانونی دارند و از آن ها علیه یهودی ها (صهیونیست ها) استفاده می کنند.

این اظهارات ضدفلسطینی مقام صهیونیست طی سخنرانی او در دانشگاه “رایخمان” مطرح شد و او با بیان اینکه احزاب عربی، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسند، خواستار ممانعت از حضور آن ها در فعالیت های سیاسی در درون فلسطین اشغالی شد.

دیروز نیز “رونن بار” رئیس دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به “شاباک” در سخنانی با اذعان به وجود اختلافات و شکاف میان صهیونیست‌ها، این شکاف و اختلافات را پیچیده‌ترین چالش این رژیم خواند.

«رونن بار» اذعان کرد که این شکاف عمیق، روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است و همین مسئله پیچیده‌ترین چالش پیش روی رژیم اشغالگر به شمار می رود.

رونن بار در ادامه افزود که بی‌ثباتی سیاسی و اختلافات داخلی دشمنان رژیم صهیونیستی را به انجام عملیات علیه این رژیم ترغیب کرده است.

رئیس شاباک همچنین گفت که «انسجام» میان صهیونیست‌ها تضعیف شده و همین مسئله تشدید عملیات‌ها علیه رژیم صهیونیستی را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: دشمنان ما معتقد هستند که انسجام ما تضعیف شده و این موضوع بیش از هر چیز دیگری موجب نگرانی ما شده است.

اخیرا نیز “بنی گانتس” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به گسل ها و شکاف های داخلی و بحران عمیق سیاسی در این رژیم به دیگر سران و احزاب صهیونیست هشدار داد که تعمیق شکاف در درون “اسرائیل” به جنگ داخلی منجر می شود.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک برنامه انتخاباتی نسبت به پیچیدگی وضعیت سیاسی داخلی این رژیم به صهیونیستها هشدار داد و گفت: هرکس در مسیر تعمیق شکاف موجود در “اسرائیل” گام بردارد به بروز یک جنگ داخلی کمک خواهد کرد.

او درباره وضعیت نابسامان داخلی این رژیم و در چارچوب رقابت های سیاسی برای انتخابات پارلمانی پیش روی این رژیم افزود: واقعیت سیاسی در «اسرائیل» پیچیده است و سه احتمال فراروی ما هست. نخست، تشکیل یک کابینه راست‌گرای نژادپرست به ریاست بنیامین نتانیاهو که مهر پایانی بر دموکراسی ما خواهد بود. دوم، تکرار انتخابات برای ششمین بار و سوم، انتخاب من و موفق شدن در تشکیل یک کابینه باثبات و نظامی.

“لیئور أکرمان” افسر سابق دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به “شاباک” سی ام مردادماه ۱۴۰۱ با اشاره به نابسامانی های داخلی گسترده و مزمن این رژیم گفت که بی ثباتی سیاسی کنونی در آینده ادامه خواهد یافت و هیچ افق روشنی وجود ندارد.

أکرمان با انتشار مقاله ای در روزنامه صهیونیستی “معاریو” نوشت که وجود “دموکراسی” در رژیم اسرائیل “یک توهم” است و صهیونیستها طی چند دهه گذشته با توجه به وضعیت فاجعه آمیز سیاسی این رژیم با “توهم دمکراسی زندگی می کنند”.

این افسر سابق رژیم اسرائیل به وجود “بی ثباتی و گسترش فساد” در درون رژیم اسرائیل اذعان کرد و نسبت به امکان گشایش در بحران سیاسی کنونی این رژیم و اینکه یکی از اردوگاههای سیاسی بتواند با دستیابی به اکثریت کرسی های پارلمان، کابینه آتی پایداری را تشکیل دهد، ابراز بدبینی کرد.

او در این ارتباط گفت: نتایج پنجمین مبارزه انتخاباتی آتی با موارد قبلی تفاوتی نخواهد داشت و با این اوصاف، اسرائیلی ها ظرف سه سال آینده ششمین مبارزه انتخاباتی را هم پیش رو خواهند داشت و همچنان صحنه سیاست با بحران سیاسی همراه خواهد بود و هیچ افق روشنی برای حل و فصل امور نخواهیم داشت.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط