رسانه تخصصی روابط بین الملل

مشاور امنیتی نتانیاهو علیه ایران چه گفت؟

Diplomacyplus.ir/?p=6602
بنیامین نتانیاهو متحد قدیمی خود «تساحی هانگبی» را به عنوان مشاور امنیت داخلی کابینه بعدی رژیم صهیونیستی تعیین کرد؛ کسی که مواضعی تند علیه ایران دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تعیین یک سیاستمدار ۶۵ ساله و متحد قدیمی بنیامین نتانیاهو به عنوان مشاور امنیت داخلی این رژیم خبر دادند.

روزنامه «تایمز اسرائیل» در شرایطی که جنجال‌ها و اعتراضات علیه ترکیب کابینه بعدی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی ادامه دارد، گزارشی درباره مشاور امنیت داخلی این کابینه منتشر کرد.

بنا بر گزارش این رسانه صهیونیست، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر بعدی این رژیم «تساحی هانگبی» متحد سیاسی قدیمی خودش را به عنوان مشاور امنیت داخلی و رئیس شورای امنیت داخلی این رژیم منصوب کرد.

هانگبی ۶۵ ساله جانشین «ایال هولاتا» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواهد شد که از جولای ۲۰۲۱ در این منصب مشغول به کار بوده است.

تساحی هانگبی که یک عضو قدیمی حزب «لیکود» است، طی سه دهه اخیر سابقه کار در مناصب مختلف از قبیل وزیر بهداشت، دادگستری، حمل و نقل، محیط زیست و امنیت داخلی را در کارنامه دارد.

طبق گزارش «تایمز اسرائیل»، او مدتی را هم به عنوان وزیر امنیت داخلی مسئول نظارت بر نهادهای اطلاعاتی-جاسوسی «شین بت»، «موساد» و آژانس انرژی اتمی این رژیم هم مشغول بوده و درباره پیوندهای امنیتی تل‌آویو با واشنگتن هم سابقه کار کردن دارد.

به روایت این رسانه، تساحی هانگبی در موضوع برنامه هسته‌ای ایران دارای مواضعی تند است و او در ماه نوامبر  مدعی حمله نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته‌ای ایران شده بود.

وی در مصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته بود، به نظر او اگر آمریکا نتواند یک توافق هسته‌ای جدید با ایران را تضمین کند و اقدامی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران انجام ندهد، نتانیاهو دستور حمله «برای نابودی تاسیسات هسته‌ای در ایران» را صادر خواهد کرد.

تایمز اسرائیل با اشاره به این اظهارنظر مشاور امنیت داخلی بعدی رژیم صهیونیستی نوشت: «هانگبی در گذشته (هم) تهدید به حمله احتمالی اسرائیل برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی کرده است».

تهدیدهای تنها دارنده سلاح اتمی در منطقه غرب آسیا علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، موضوع جدیدی نیست و مقام‌های جمهوری اسلامی به این رژیم و حامی اصلی آن آمریکا درباره تبعات هر گونه اقدامی علیه ایران هشدار داده‌اند.

انتخاب تساحی هانگبی برای مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در شرایطی انجام شده که طی روزهای اخیر بارها ترکیب کابینه بعدی او خبرساز و اعتراض آفرین شده است.

نتانیاهو نخست‌وزیر مکلف به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی که به دلیل داشتن پرونده فساد محاکمه می‌شود، با هدف خلاصی از محاکمه و زندان، با افرادی که در کارنامه آن‌ها دزدی، فساد، نژادپرستی و اقدامات تروریستی درج شده، ائتلاف کرده است

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط