رسانه تخصصی روابط بین الملل

مرکز اروپا به کانون نازی‌ها تبدیل شده است

Diplomacyplus.ir/?p=2576
سفیر روسیه در ارمنستان می‌گوید کانون نازیسم برای اهداف ضد روسی در مرکز اروپا و در سرزمین‌هایی که مردم اوکراین در آن زندگی می‌کنند، ایجاد شد.

«سرگئی کوپیرکین» سفیر روسیه در ارمنستان شامگاه دوشنبه گفت که مرکز اروپا به کانون نازیسم و نازی‌ها تبدیل شذه است.

کوپیرکین طی مصاحبه‌ای به مناسب روز پیروزی در روسیه اظهار داشت: «کانون نازیسم برای اهداف ضد روسی در مرکز اروپا، در سرزمین‌هایی که مردم اوکراین در آن زندگی می‌کنند، ایجاد شد».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی در این‌باره توضیح داد: «متأسفانه، زندگی نشان داده است که همه درس‌های واقعاً وحشتناکی را که جنگ به ما آموخت، نیاموخته‌اند. به خاطر منافع ژئوپلیتیکی خودخواهانه، کانون نازی‌ها دوباره در مرکز اروپا ایجاد شد. پارادوکس غم‌انگیز این است که این کانون، به طور هدفمند برای اهداف ضد روسی شکل گرفت، در قلمرو مردم اوکراین پدید آمد».

به گفته این دیپلمات روس، منابع عظیمی از جمله پیشرفته‌ترین فناوری‌های شستشوی مغزی از طریق تجدیدنظرطلبی، جعل و بازنویسی تاریخ مشترک روسیه و اوکراین به این هدف اختصاص یافته است.

بر این اساس، کوپیرکین گفت: «اوکراین به طور مداوم با اعلام یک جنگ واقعی علیه هر چیزی که روسی است، جبهه ضد روسیه را تشکیل داد. تجاوزگری و ماهیت سازش‌ناپذیر این خط برای روسیه راهی جز انجام یک عملیات نظامی ویژه برای حفاظت از دونباس و از بین بردن کانون نازیسم و ​​نازی‌ها باقی نگذاشت».

به نوشته ریانووستی، وی ادامه داد: «این عملیات علیه مردم اوکراین نیست، بلکه علیه ایدئولوژی نازیسم و ​​پیروان آن است. تاریخ در یک چرخش جدید و منظم تکرار می‌شود. بار دیگر، یک کشور چند ملیتی، قوی در اتحاد و همبستگی خود، علیه نازیسم می‌جنگد. آنچه اکنون در حال رخ دادن است به وضوح اهمیت حفظ حافظه و حقیقت در مورد جنگ و مقابله با جنگ را نشان می‌دهد».

پیش از این نیز «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت اسنادی که در طی یک عملیات ویژه کشف شد، برنامه‌های اوکراین برای حمله به روسیه را تایید می‌کند.

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. پوتین هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرده است.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط