رسانه تخصصی روابط بین الملل

فعالیت سفارت ایران در باکو در جریان است

Diplomacyplus.ir/?p=7022
طبق اطلاعیه منتشر شده از طرف سفارت ایران در باکو در پی خبری مبنی تعطیلی فعالیت دیپلماتیک در این شهر، تمامی همکاران رسمی و محلی سفارت طبق روال معمول بر سر کار خود حاضر و مشغول انجام وظایف خود هستند.

 روابط عمومی سفارت کشورمان در باکو در پی انتشار فیلمی مبنی بر این که کارمندان سفارت ایران در جمهوری آذربایجان در حال ترک ساختمان محل سفارت هستند، بیانیه داد: آن دو شخصی که در تصویر مشاهده می‌شوند، رانندگان و کارمندان محلی (باکویی) سفارت هستند که برای تحویل مکاتبات اداری از ساختمان کنسولی به ساختمان اصلی سفارت آمده و در حال بازگشت به ساختمان کنسولی که در چند کیلومتری ساختمان اصلی سفارت قرار دارد، بودند.

همچنین در این بیانه‌ آمده است: تمامی همکاران رسمی و محلی سفارت طبق روال معمول بر سر کار خود حاضر و مشغول انجام وظایف خود هستند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در حاشیه عیادت از مجروحان حادثه حمله به سفارت آذربایجان در ایران، در خصوص خبری مبنی بر تخلیه سفارت آذربایجان در روزهای آتی گفت: سفارت و اقامتگاه دیپلمات‌های آذربایجان در یک مجموعه به هم پیوسته قرار دارد. اتفاقی که امروز رخ داده به هرحال خانواده ها را هم تحت تاثیر قرار داده است.»

وی ادامه داد: «مناسبات دو کشور در وضعیت طبیعی خودش قرار دارد، اما برای انتقال پیکر دیپلماتی که فوت شده و همچنین بازگرداندن آرامش روانی به محیط کارکنان سفارت، ما در تهران از طریق همکارانمان با آقای سفیر و همچنین خود من با وزیر امور خارجه آذربایجان در تماس هستیم و امیدواریم که بهترین و مناسبت ترین تصمیم اتخاذ شود.»

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط