رسانه تخصصی روابط بین الملل

عملیات پدافندی اوکراین در خرسون شکست خورد

Diplomacyplus.ir/?p=4552
یک مقام محلی منطقه خرسون در جنوب اوکراین اعلام کرد که عملیات پدافندی اوکراینی‌ها در این منطقه شکست خورده است.

 «کریل استرموسوف» معاون اداره نظامی – غیرنظامی منطقه خرسون اوکراین در کانال تلگرام خود با اعلام این خبر اظهار داشت: این شکست تلفات زیادی برای اوکراینی‌ها به دنبال داشته است.

به گفته استرموسوف، اطلاعاتی مبنی بر کشته شدن ۳ هزار نیروی نظامی اوکراینی در این عملیات وجود دارد.

بنابر این گزارش،‌ ارتش اوکراین از هفته گذشته تاکنون بخش‌های مختلفی از منطقه خرسون در جنوب این کشور را بمباران کرده است. مدارس و مراکز عمومی بر اثر بمباران‌های اخیر از بین رفته‌ و ساختمان‌های مسکونی دچار خرابی شده‌اند.

این در حالی است که پیشتر رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده بود که ارتش این کشور موفق شده‌است دو شهرک در جنوب و یک شهرک در شرق این کشور را تصرف و آزاد کند. او گفته بود که در جلسه روز یکشنبه “گزارش های خوبی” از فرماندهان نظامی و رئیس اطلاعات خود دریافت کرده است.

در این میان، رویترز گزارش کرد که  «ولودیمیر زلنسکی» به طور دقیق نگفته‌است که این مناطق آزاد شده کجا هستند.

کریلو تیموشنکو، معاون دفتر رئیس جمهور اوکراین نیز اوایل روز یکشنبه تصویری از سربازان در حال برافراشتن پرچم این کشور بر فراز روستایی منتشر کرد که او آن را در منطقه جنوبی که کانون اصلی عملیات پدافندی اوکراینی‌ها است، اعلام کرد.

پیش از این نیز اوکراینی‌ها مدعی پیشروی در جریان این عملیات شده بودند که مسکو این ادعاها را تکذیب کرده بود.

کی یف از ۲ ماه پیش از یک عملیات برنامه ریزی شده پدافندی در مناطق جنوبی اوکراین سخن می‌گفت که از هنگام آغاز جنگ در ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه) به تصرف نیروهای روسیه درآمده است.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط