رسانه تخصصی روابط بین الملل

عملیات ویژه قدس؛ نفوذ در عمق ساختار امنیتی اسرائیل

Diplomacyplus.ir/?p=6118
جوانان مقاومت فلسطین در قواعد درگیری با دشمن صهیونیست یک تغییر جدید و یک تحول کیفی به وجود آورده اند و عملیات قهرمانانه آنان از جمله عملیات اخیر قدس بیش از پیش جدی بودن این روند و نفوذ در عمق ساختار امنیتی شکننده صهیونیستها را به اثبات می رساند.

در واقع، دو عملیات همزمان سازمان یافته علیه صهیونیستها در چهارشنبه گذشته در دو ایستگاه اتوبوس در قدس اشغالی نمایانگر مرحله جدیدی از روند مقاومت فلسطین است زیرا پس از گذشت چندین سال عملیات انفجاری علیه اهداف صهیونیستی از سرگرفته شد و شعله قیام و انتفاضه در فلسطین اشغالی را شعله ورتر کرد. این امر در بردارنده پیامدهای جدی و قابل توجهی است و یک عامل آزاردهنده برای صهیونیست ها و دستگاه های نظامی و امنیتی آنها به شمار می رود.

“عامر خلیل” کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی در ارتباط با علل و عوامل شکل گیری عملیات قدس گفت: این عملیات شکاف خطرناکی در ساختار و منظومه امنیتی رژیم صهیونیستی بود و نشان داد که این ساختار از درک آن چه که در اندیشه نیروهای مقاومت فلسطین می گذرد، عاجز و ناتوان است و نمی داند که رزمندگان فلسطینی در عملیات های آینده خود از چه شیوه ها و ابزارهایی استفاده خواهد کرد.

عامر امروز شنبه در گفت وگو با سایت العهد افزود: فلسطینیان با انجام این عملیات ثابت کردند که در عمق می توانند رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهند و آرامش و ثبات مورد دلخواهش را برهم بزنند. این عملیات در بردارنده این پیام روشن به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است که تمامی اقدامات آنها نتوانسته مانع از گسترش یافتن مقاومت شود.

به گفته عامر، این عملیات یکی از ابزارهای جدید و در عین حال قدیمی در رویکرد مقاومت فلسطین به شمار می رود و ما را به یاد عملیات هایی انداخت که فلسطینیان قبل از بیست سال پیش در عمق رژیم صهیونیستی انجام می دادند. در واقع این عملیات با توجه به شیوه طراحی آن و وارد کردن مواد منفجره و انجام آن از راه دور رژیم صهیونیستی را دچار شوک کرد.

این کارشناس افزود: این عملیات توانست رژیم صهیونیستی را وارد یک وضعیت امنیتی جدید کند که سالها است آن را به خود ندیده است. عملیات قدس به شهرک نشینان صهیونیست ثابت کرد که مقاومت به طور زنده و پویا در میان فلسطینیان ادامه دارد و اقدامات امنیتی دشمن صهیونیست نتوانسته از ادامه فرآیند مقاومت مسلحانه فلسطینیان پیشگیری کند. این عملیات همچنین با توجه به تغییرات سیاسی شکل گرفته در رژیم صهیونیستی در بردارنده این پیام برای تل آویو است که برای مقاومت فلسطین فرقی نمی کند کدام یک از احزاب سیاسی بر رژیم صهیونیستی حکم می راند.

عامر خاطرنشان کرد: عملیات قدس ثابت کرد که مقاومت می تواند در رویارویی با دشمن از ابزارها و مکانیزم های جدیدی استفاده کند و در بسیاری از اماکن و اهداف از عنصر غافلگیری بهره ببرد. این امر نشان می دهد که مقاومت ملت فلسطین یک امر دائمی است و هر گونه سازش سیاسی در آینده را از میان برخواهد داشت و باعث برچیده شدن این رژیم اشغالگر از صفحه گیتی خواهد شد.

شهر اشغالی قدس چهارشنبه گذشته شاهد وقوع دو انفجار همزمان بود که در جریان آن یک صهیونیست کشته و ۴۷ نفر دیگر زخمی شدند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط