رسانه تخصصی روابط بین الملل

عمان خواهان بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

Diplomacyplus.ir/?p=4597
وزیر امور خارجه عمان در جریان نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره خواهان بازگشت سوریه به این اتحادیه شد.

به گزارش سایت “الخلیج آنلاین”، “بدر البوسعیدی” وزیر خارجه عمان در یکصد و پنجاه و یکمین نشست عادی اتحادیه عرب در سطح وزیران امور  خارجه در شهر قاهره گفت: سلطان نشین عمان با اعتقاد راسخ به مبانی ثابت اصیل عربی که همه کشورها در راستای تحکیم آن تلاش می کنند، چشم به بازگشت همبستگی عربی از طریق بازگشت سوریه به اتحادیه عرب دوخته است.

وی همچنین بر اهمیت ایجاد راه حل عادلانه برای ملت فلسطین و به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف تاکید کرد و خواهان عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل شد.

شماری از کشورهای عربی از جمله امارات متحده عربی و بحرین در سال ۲۰۱۸ و به دنبال کاهش درگیری‌ و خشونت در سوریه درصدد برآمدند روابط خود را با سوریه از سر بگیرند و سفارتخانه‌های خود در دمشق را باز کنند. با گذشت زمان و کاهش روزافزون جنگ در سوریه، مسیر بهبود روابط سوریه با شمار بیشتری از کشورهای عربی هموار شد و در نتیجه برخی از کشورهای عربی خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شدند.

اتحادیه عرب با نام کامل اتحادیه کشورهای عربی در ۲۲ مارس ۱۹۴۵ با شش عضو موسس یعنی مصر، عربستان سعودی، عراق، سوریه، لبنان و اردن تاسیس شد. این اتحادیه یک سازمان بین‌المللی منطقه‌ای متشکل از کشورهای عمدتا عربی‌زبان است. تعداد ۲۲ کشور عضو این اتحادیه‌ هستند که ۱۰ کشور آفریقایی و ۱۲ کشور آسیایی‌ می باشند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط