رسانه تخصصی روابط بین الملل

عادی‌سازی روابط عربستان و اسرائیل در راه است

Diplomacyplus.ir/?p=2473
خبرنگار شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره فرود یک هواپیمای این رژیم در خاک عربستان سعودی گفت که عادی‌سازی روابط بین عربستان و رژیم صهیونیستی در راه است.

منابع عبری روز گذشته خبر دادند که یک هواپیمای خصوصی (۹H-JPC) پس از برخاستن از فروگاه تل‌آویو به سمت ریاض پایتخت عربستان سعودی حرکت کرده است.

پایگاه خبری «العهد» به نقل از «ایتای بلومنتال» خبرنگار شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که این هواپیما در میانه مسیر در «امان» پایتخت اردن توقف کرده است.

بلومنتال درباره ماهیت این سفر نیز گفت که عادی‌سازی روابط بین عربستان و رژیم صهیونیستی در راه است.

این برای نخستین بار نیست که فرود یک هواپیمای اسرائیلی در خاک عربستان علنی می‌شود. کما اینکه هواپیماهای بسیاری متعلق به این رژیم، از حریم هوایی ریاض عبور می‌کنند.

طی سالهای گذشته، شخصیتهای صهیونیستی نیز سفرهای بساری به عربستان داشتند و شخصیتهای سعودی هم سفرهایی به فلسطین اشغالی انجام دادند.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین در سال ۲۰۲۰ خبر دادند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی دیدار کرده بوده است.

در همین ارتباط، ژنرال «یوسی کارپرواسر» یکی از فرماندهان ارشد ارتش رژیم موقت صهیونیستی گفت که این رژیم، دوست عربستان سعودی است و هر گونه همگرایی ریاض-تهران را خطری برای خود می‌بیند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط