رسانه تخصصی روابط بین الملل

شعله‌ اختلافات جدید در خاندان آل سعود

Diplomacyplus.ir/?p=1359
منابع خبری از بروز اختلافات جدید میان شاهزادگان عربستان و تلاش آنها برای کنار زدن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خبر دادند.

بنابر گزارش پایگاه خبری یمن (البوابه الاخباریه الیمنیه) همزمان با افزایش تلاش‌های محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای تکیه بر تخت پادشاهی این کشور، اختلافات در خاندان آل سعود در حال افزایش است.

این اقدام همزمان با درز خبر تلاش برای ترور نافرجام محمد بن سلمان صورت می گیرد که در ریاض هدف سوء قصد قرار گرفت اما به صورت معجزه آسایی نجات یافت.

این منابع اعلام کردند که اختلافات میان شاهزادگان آل سعود در برهه کنونی به اوج رسیده به طوری که آنها در تلاش برای خلاص شدن از شر محمد بن سلمان هستند.

بر اساس گزارش این پایگاه یمنی، بن سلمان در تلاش برای محدود کردن قدرت در خانواده ملک سلمان است و همین امر موجب نادیده گرفته شدن دیگر شاهزاده‌های عربستانی به ویژه پسرعموهایش می‌شود.

ولیعهد عربستان با زندانی کردن محمد بن نایف و احمد بن عبدالعزیز، مخالفان تاج و تخت خود را از قدرت کنار زد و میدان حکمرانی اش را به قیمت زیان رساندن به دیگر شاهزادگان مهیا کرده است.

کارشناسان بر این باورند که چه بسا مخالفت شدید در دیوان پادشاهی ولیعهد، مانع از رسیدن وی به تخت پادشاهی شود.

بر اساس دیدگاه این کارشناسان، شکست بن سلمان در جنگ یمن یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که آتش اختلافات در داخل خاندان سعودی را برانگیخته است و بن سلمان به عنوان یک تهدید برای آینده این خاندان مطرح شود.

به گزارش ایرنا، روزنامه صهیونیستی «مکور ریشون» روز سه شنبه گذشته در گزارشی خاطرنشان کرد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مورد سوء قصد قرار گرفته اما جان سالم به در برده است.

بنابر گزارش‌های منتشر شده، به دنبال این ترور نافرجام، محمد بن سلمان اقدام به دستگیری بندر بن سلمان برادرش به دلیل دست داشتن در این ترور نافرجام کرد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط