رسانه تخصصی روابط بین الملل

سی ان ان: آرای سیاه‌پوستان در انتخابات کنگره به ضرر دموکرات‌ها است

Diplomacyplus.ir/?p=4998
شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: عقب بودن دموکرات‌ها در کسب آرای رای‌دهندگان سیاه‌پوست می‌تواند برای آنها در انتخابات نوامبر هزینه داشته باشد و به ضرر آنها تمام شود.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: عقب بودن دموکرات‌ها در کسب آرای رای‌دهندگان سیاه‌پوست می‌تواند برای آنها در انتخابات نوامبر هزینه داشته باشد و به ضرر آنها تمام شود.

به گزارش سی ان ان انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ از حالا آغاز شده است و رای دهندگان در برخی ایالت ها، آرای زودهنگام خود را به صندوق ها انداخته اند. از آنجا که آمریکایی ها بسیار دچار اختلاف شده اند – با توجه به رقابت های تنگاتنگ در سنا و نزدیک بودن آرا در کنگره  – حتی کوچکترین تغییر در احساسات رای دهندگان می تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند.

به عبارت دیگر، اکنون فقط مساله این نیست که چه کسی برنده کدام گروه از رای‌دهندگان (مرد، زن، دانشگاهی، غیر دانشگاهی و غیره) است، بلکه فاصله اختلاف در برنده شدن آنها نیز مهم است.

رای دهندگان سیاه پوست معمولاً بخشی فراموش شده از بحث انتخابات عمومی هستند. دلیل آن ساده است: آنها مدت‌هاست که جزو دموکراتیک‌ترین بخش‌های رأی‌دهندگان بوده‌اند. در حالی که جو بایدن احتمالاً در سال ۲۰۲۰ کمی بدتر از هیلاری کلینتون در میان آمریکایی های آفریقایی تبار ظاهر شد، اما  همچنان  با اختلاف زیادی در مقابل او پیروز شد.

اما این بدان معنا نیست که رای دهندگان سیاه پوست اهمیتی ندارند. رای دهندگان سیاه پوست بایدن را در تعدادی از ایالت ها برای مثال جورجیا، پنسیلوانیا و ویسکانسین در صدر قرار دادند. همه این ایالت‌ها امسال رقابت‌های در بخش های فرمانداری ویا سنا دارند.

نگاهی به نظرسنجی های ملی نشان می دهد که به نظر می رسد ممکن است دموکرات ها نتوانند انتظار حمایت از سوی رای دهندگان سیاه پوست را همچون انتخابات قبلی داشته باشند.

میانگین پنج نظرسنجی از طریق مصاحبه زنده در انتخابات ۲۰۲۰ برتری بایدن در میان رای دهندگان سیاه پوست نسبت به دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا را نشان می داد اما امسال، میانگین پنج نظرسنجی  از کاهش امتیاز برتری دموکرات در میان رای دهندگان سیاهپوست در رأی گیری عمومی کنگره، حکایت دارد.

به عبارتی وقتی از رای دهندگان سوال می شود اگر امروز انتخابات کنگره برگزار شود، آیا به حزب دموکرات رأی می دهید یا حزب جمهوری خواه؟ آنها پاسخی را ارائه می دهند که نشان از تغییر بزرگ در گرایش آنها به سمت جمهوریخواهان دارد.

جایگاه مثبت بایدن در میان رای دهندگان سیاهپوست همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین محبوبیت او در میان همه بزرگسالان (در سن ۴۰ سالگی) است. اما از پایین ترین رتبه آخرین رئیس جمهور دموکرات (باراک اوباما) با این گروه نیز پایین تر است.

جایگاه پایین دموکرات ها در میان رای دهندگان سیاهپوست در آرای عمومی در نتایج انتخابات میان دوره ای چه مفهومی دارد؟. به طور متوسط حدود ۱۴ درصد از رای دهندگان سیاهپوست بلاتکلیف هستند یا تمایل به حمایت از یک نامزد شخص ثالث دارند. بسیاری از آنها ممکن است به دموکرات ها  رای دهند یا  حتی ترجیح بدهند در خانه بمانند.

اما اگر پیشتازی فعلی نامزدهای دموکرات مجلس نمایندگان در میان رای دهندگان سیاهپوست در رای گیری عمومی  به میزان کنونی  باقی بماند، این کمترین اختلافی است که آنها از سال ۱۹۹۰ تاکنون توانسته اند به کمک آن آرای این گروه از جمعیت آمریکا را از آن خود کنند.

پولیتیکو: محبویت دموکرات ها نزد لاتین تبارها به نصف رسیده است

تارنمای پولتیکو نیز در گزارشی نوشت: براساس نظرسنجی «تلموندو» و «ان بی سی نیوز» که روز یکشنبه منتشر شد: برتری دموکرات ها نزد رای دهندگان لاتین تبار نیز در دهه گذشته به نصف کاهش یافته است.

۵۴ درصد از رای دهندگان لاتین تبار در این نظرسنجی گفتند که ترجیح می دهند دموکرات ها  کنگره را تحت کنترل داشته باشند باشند، در حالی که ۳۳ درصد آنها جمهوری خواهان را ترجیح دادند. این درصدها نشان می دهد که اختلاف دیدگاه لاتین تبارها درباره کنترل دموکرات ها و جمهوریخواهان بر کنگره از ۴۲ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی پس از آن به دست آمده که جمهوری خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ با کسب آرای رای دهندگان لاتین تبار به پیروزی رسیدند. جمهوری خواهان همچنین فهرستی از نامزدهای لاتین تبار را در انتخابات میان دوره ای آتی معرفی کرده اند.

این نظرسنجی نشان داد که تعداد بیشتری از رای دهندگان  لاتین تبار گفتند که فکر می کنند دموکرات ها در کنترل مساله سقط جنین بهتر از جمهوری خواهان عمل کردند. اما عملکرد جمهوری خواهان در مدیریت اقتصاد و جرم و جنایت بهتر بوده است.

نظرسنجی اخیر از  ۱۷ تا ۲۶ سپتامبر(۲۶ شهریور تا ۴ مهر) بین ۱۰۰۰ رای دهنده لاتین تباربا ضریب خطای مثبت و منفی ۳.۱ درصد  انجام شده است.

انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا ۱۷ آبان امسال برای گزینش ۴۳۵ نماینده مجلس، ۳۵ سناتور، ۳۹ فرماندار و شماری زیادی از مقام‌های محلی و ایالتی در سراسر آمریکا برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط