رسانه تخصصی روابط بین الملل

سودآوری پتروشیمی عربستان رکورد شکست

Diplomacyplus.ir/?p=881
شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال بالاترین در سال 2021 میلادی، بالاترین سود سالانه را از زمان تأسیس ثبت کرد.

شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال بالاترین در سال 2021 میلادی، بالاترین سود سالانه را از زمان تأسیس ثبت کرد.

به گزارش عرب‌نیوز، شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال (Advanced Petrochemical) در سال 2021 میلادی در پی افزایش فروش پلی‌پروپیلن موفق به ثبت بالاترین سود سالانه از زمان تأسیس شد.

این شرکت عربستانی طی ارائه گزارش عملکردش به شرکت بورس عربستان (تداول) گفت: سود خالص شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال در سال 2021 میلادی نسبت به سال پیش از آن با 37 درصد افزایش به 815 میلیون ریال سعودی (217 میلیون دلار) رسید، این رقم در سال 2020 میلادی 596 میلیون ریال سعودی بود.

این اتفاق بیشتر در پی افزایش 51 درصدی در فروش پلی‌پروپیلن شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال رخ داده است.

مجموع درآمدهای این شرکت پتروشیمی عربستان در سال 2021 میلادی به 985 میلیون ریال رسید که نسبت به دوره مشابه 56 درصد افزایش نشان می‌دهد که دلیل آن سودهای محقق نشده سرمایه‌گذاری در سهام طی دوره بوده است.

این افزایش با وجود بعضی از مشکلات از جمله کاهش سهمش در شرکت وابسته به شرکت اس‌کی ادونسد (SK Advanced) کره جنوبی و قیمت‌های بالاتر خریداری محصولات پروپان و پروپیلن وعوامل دیگری که منجر به افزایش هزینه‌ها شد، پدید آمده است.

اَدونس پلی‌الفین یک سرمایه‌گذاری مشترک بین اَدونس گلوبال اینوستمنت متعلق به شرکت اَدونس پتروکمیکال عربستان و اس‌کی گس پتروکمیکال کره جنوبی است.

این شرکت اعلام کرد که تامین مالی این طرح 25 درصد از طریق سهامداران خواهد و باقیمانده هزینه پروژه افزون بر وام صندوق توسعه بین‌المللی عربستان، ازسوی اَدونس پلی‌الفین به شکل وام از وام‌دهندگان تجاری تأمین می‌شود.

اَدونس پتروکمیکال عربستان هم‌اکنون در شهرک صنعتی الجبیل در حال فعالیت است، در حالی که شرکت تابعه آن در کره جنوبی اس‌کی اَ دونسد در اولسان پروپیلن تولید می‌کند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط