رسانه تخصصی روابط بین الملل

سفیر آلمان در تهران دوباره به وزارت امور خارجه احضار شد

Diplomacyplus.ir/?p=6320
سفیر آلمان در تهران در پی مداخله جویی‌های مقامات این کشور درباره اوضاع داخلی ایران و برای چهارمین بار ظرف یک ماه و نیم گذشته به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شد.

 در پی استمرار اظهارات مداخله جویانه مقامات آلمانی در قبال تحولات داخلی جمهوری اسلامی ایران و مواضع حمایت آمیز آنها از آشوب و اغتشاش و بی ثباتی در ایران، «هانس اودو موتسل» سفیر این کشور جمعه شب ۱۸ آذر ماه به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شد.

این چهارمین احضار سفیر آلمان به وزارت امور خارجه در دو ماه اخیر است.

در این دیدار مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به تداوم دخالت‌های غیرقابل قبول آلمان در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران به سفیر این کشور ابلاغ و تأکید شد که آلمان در حالی مواضع ریاکارانه‌ای را علیه مقابله مشروع جمهوری اسلامی ایران بر ضد ترور و خشونت اتخاذ می‌کند که امنیت خود در قبال تحولات اخیر داخلی این کشور را خط قرمز می‌داند.

در احضار سفیر آلمان به وی اعلام شد که برخوردهای گزینشی و دوگانه مقامات آلمانی، به نحوی که اقدامات براندازانه را برای دیگران خوب و برای خود بد می‌دانند، شدیدا تأسف‌بار است.

به سفیر آلمان همچنین گفته شد که کارنامه تاریک آلمان نزدک مردم ایران در تجهیز صدام دیکتاتور به سلاح‌های کشتار جمعی شیمیایی که منجر به شهادت و جراحت هزاران شهروند بیگناه ایرانی از جمله صدها دختر کُرد ایرانی شد و همچنین همراهی برلین با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران، این کشور را در جایگاه پاسخگویی  به ملت ایران قرار داده و این کشور نمی‌تواند ملت ایران را برای رعایت حقوق بشر موعظه کند.

سفیر آلمان هم در این دیدار گفت که مراتب را در اسرع وقت به کشورش منتقل خواهد کرد.

به گزارش فارس، سفیر آلمان در تهران سومین بار هفتم آذر ماه و در پی پیشگامی این کشور برای برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر علیه ایران به وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات مداخله جویانه و بی پایه و اساس مقامات آلمان به وی ابلاغ شد. سفیر آلمان ۲۳ آبان ماه نیز به وزارت امور خارجه احضار شده بود. او در پی مواضع مداخله جویانه وزیر خارجه آلمان و دیگر مقامات این کشور درباره اغتشاشات اخیر در ایران، هشتم آبان ماه نیز توسط علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه به وزارت امور خارجه احضار شده بود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط