رسانه تخصصی روابط بین الملل

زمستان سخت و رکود اقتصادی در انتظار قاره سبز

Diplomacyplus.ir/?p=4487
زمستان سخت و رکود اقتصادی در انتظار قاره سبز مهترین پیامد تصمیم شرکت گاز پروم روسیه در توقف صادرات گاز به اروپا از نگاه رسانه‌های غربی عنوان شده است.

شرکت گاز پروم روسیه از توقف صادرات گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم۱ تا اطلاع ثانوی خبر داده  است که این تصمیم وحشت  اروپایی‌ها را به‌دنبال داشته است، هرچند برخی مقامات اروپایی تلاش کردند این‌گونه القا کنند که این تصمیم روسیه تأثیری بر وضعیت  انرژی در کشورهایشان ندارد و آنها به‌دنبال ذخیره‌سازی انرژی هستند.

با این حال بلومبرگ هشدار داده است: تصمیم روسیه در توقف صادرات گاز از طریق خط لوله نورد  استریم۱، خانواده‌ها و کارخانه‌ها و اقتصاد کشورهای اروپایی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، تصمیم روسیه در توقف صادرات گاز سبب تشدید بحران انرژی در اروپا خواهد شد.

وزیر انرژی فرانسه گفته است: تمام نیروگاه‌های اتمی خود را در زمستان راه‌اندازی خواهیم کرد.

فایننشیال تایمز هم گزارش داد: بستن خط لوله نورد استریم، این نگرانی اروپا را افزایش می‌دهد مبنی بر اینکه هدف روسیه کاهش صادرات پیش از ماه‌های آتی است که بسیار سرد خواهد بود.

وال استریت ژورنال هم نوشت: تصمیم روسیه ممکن است اروپا را به هدفمندی انرژی مجبور کند که این تصمیم به‌زیان شرکت‌هاست و اقتصاد قاره را به‌سمت رکود سوق می‌دهد.

رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان آلمان اما گفته است: توقف صادرات گاز از طریق نورداستریم۱ بخشی از جنگ روانی روسیه  علیه ما به‌شمار می‌رود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط