رسانه تخصصی روابط بین الملل

ریخت و پاش‌های بن سلمان باوجود فقر و بیکاری

Diplomacyplus.ir/?p=6170
کاربران فضای مجازی عربستان با انتقاد از صرف هزینه های هنگفت برای برگزاری جشن و کنسرتها در این کشور تاکید می کنند که این ریخت و پاش ها در حالی صورت می گیرد که مردم عربستان با فقر، بیکاری، گرسنگی و نبود زیرساختهای مناسب در کشور مواجه هستند.

به گزارش ایرنا، کاربران فضای مجازی در عربستان در توییت های خود اقدامات و برنامه های رئیس اداره سرگرمی عمومی این کشور به ریاست “ترکی الشیخ” را محکوم و آن را در راستای ترویج بی بند و باری می دانند.

ترکی الشیخ دست راست “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی به شمار می رود و به گفته این کاربران”، هدف نهایی از برنامه ها اداره سرگرمی عمومی تلاش های مقامات عربستان برای منحرف کردن افکار عمومی از وخامت اوضاع سیاسی و اقتصادی این کشور است.

این منتقدان سیاست های آل سعود خاطرنشان می کنند که باید بجای صرف هزینه های میلیونی برای تجهیزات مورد نیاز جشن و کنسرت و پرداخت دستمزد هنرمندان، این بودجه ها باید برای تامین نیازهای اساسی و زیربنایی و خدمات اولیه مردم در اختیار آنها قرار می گرفت.

سیل هولناک اخیر در شهر جده یکی از مشکلات چندین ساله اهالی این شهر است. هر بار که چنین سیلی شهر جده را در می نوردد، مردم با گله و شکایت خواهان اصلاح زیرساخت های شهر برای جلوگیری از تکرار آن هستند اما فساد مکرر در پروژه های عمرانی جلوگیری از سیلاب مانع از این امر شده است. همین امر نیز باعث شد که پس از سیل اخیر کاربران عربستانی با راه اندازی هشتگ “جده غرق می شود”، به انتقاد شدید از ناکارآمدی و فساد سیستمی در کشورشان بپردازند.

در همین راستا، فهد الغفیلی پژوهشگر و فعال سیاسی کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز در توئیتی در واکنش به آگهی های کنسرت خوانندگان عرب در ریاض نوشت: پول مملکت به امثال اینها داده می شود؛ در حالی که مردم خودمان با صرف هزینه های بسیار هم امکان کار و اشتغال پیدا نمی کنند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط