رسانه تخصصی روابط بین الملل

ریختن 16 تن بمب بر سر مردم غزه در اولین روز حمله به این منطقه

Diplomacyplus.ir/?p=4043
یک روزنامه صهیونیستی نوشت، این رژیم در اولین روز حمله به نوار غزه 16 تن بمب و گلوله استفاده کرده است.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در خبری نوشت، در روز اول حمله این رژیم به نوارغزه که در ساعت ۱۶:۱۶ دقیقه (به وقت محلی) روز جمعه (دیروز/۱۴ مرداد) با ترور «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جهاد اسلامی آغاز شد ۱۴ هدف مربوط به جهاد اسلامی  هدف گرفته و ۱۶ تن بمب و گلوله استفاده شد.

این روزنامه در ادامه اعلام کرد، ارتش رژیم صهیونیستی از جنگنده و توپخانه برای حمله به ۲۴ هدف استفاده کرده و پهپادهای هجومی نیز برای تعقیب هسته‌های وابسته به جهاد اسلامی بکار گرفته شده است.

دیروز، گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه، شهرک‌های اطراف غزه و جنوب تل‌آویو را هدف حمله موشکی قرار دادند.

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که تل‌آویو و شهرهای مرکزی فلسطین اشغالی و اطراف غزه را با بیش از ۱۰۰ موشک هدف قرار دادند.

دیروز همزمان با تشدید حملات موشکی تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین، شهرداری تل‌آویو اقدام به بازکردن پناهگاه برای صهیونیست‌ها کرد.

رژیم صهیونیستی همچنین از ترس پاسخ موشکی مقاومت فلسطین، تصمیماتی را اتخاذ کرد که عبارتند از:تعطیلی ساحل عسقلان و پارک‌ها، تغییر مسیر پروازها از فرودگاه بن گورین،اعمال محدودیت‌ها برای مشاغل و آموزش‌ها تا ۸۰ کیلومتری شرق و شمال نوار غزه و حتی تل‌آویو،گشودن پناهگاه‌ها و آماده‌باش سامانه گنبد آهنین.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) اعلام کرد، مقاومت فلسطین از دیروز (جمعه) تا به امروز ۱۶۰ راکت و موشک به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرده است.

«ران کوخاو» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، از زمان آغاز حمله ۳۰ حمله به ۴۰ هدف جهاد اسلامی در نوار غزه داشته است و برای یک حمله یک هفته‌ای و شاید طولانی‌تر آماده می‌شود.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی سپس اعلام کرد، «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد جهاد اسلامی هدف آخر نبوده و اگر لازم باشد عملیات گسترده‌تر می‌شود.

دور تنش کنونی از بازداشت «بسام السعدی» از سران ارشد جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری در هفته گذشته آغاز شد و میانجی‌گری مصر برای پایان دادن به این تنش‌ها به جایی نرسید.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط