رسانه تخصصی روابط بین الملل

رژیم صهیونیستی: کانادا تدابیر امنیتی سفارت ما را افزایش نمی‌دهد

Diplomacyplus.ir/?p=5122
مقام‌های رژیم صهیونیستی مدعی شده‌اند کانادا درخواست تل‌آویو برای افزایش تدابیر امنیتی سفارت رژیم صهیونیستی در اتاوا را رد کرده است.

سفارت رژیم صهیونیستی در اتاوا مدعی شده که وزارت خارجه کانادا درخواست آن رژیم برای تشدید تدابیر امنیتی جهت محافظت از این سفارتخانه را رد کرده است.

خبرگزاری «سی‌بی‌سی» کانادا نوشته اظهارنظر علنی کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها در خصوص نگرانی‌هایشان از مسائل امنیتی امری بسیار نادر است، اما سفارت اسرائیل دو مقام ارشد را مسئول مصاحبه در خصوص این موضوع کرده است.

این دو مقام به شرط عدم افشای نام با رسانه‌های کانادا گفت‌وگو کرده‌اند. آنها گفته‌اند کارکنان سفارت اسرائیل بیم آن دارند که هدف خشونت قرار گیرند.

مقام‌های رژیم صهیونیستی ادعا کرده‌اند ژاندارمری سلطنتی کانادا (RCMP) اندکی بعد از بازنشسته شدن «نیمرود بارکان»، سفیر سابق اسرائیل در کانادا سطح تدابیر امنیتی برای ریاست نمایندگی این رژیم در اتاوا را کاهش داده‌اند.

ژاندارمری کانادا این موضوع را تأیید نکرده اما سفارت رژیم صهیونیستی ادعا کرده ژاندارمری محافظت مربوط به شخصیت‌های مهم را برای سفیر قطع کرده است. محافظت از شخصیت‌های مهم مستلزم در نظر گرفتن تدابیر امنیتی برای رفت‌وآمدهای سفیر بین سفارتخانه و محل اقامت او است.

رژیم صهیونیستی هنگام شیوع بیماری همه‌گیر کرونا برای سفارتش در اتاوا سفیر تعیین نکرده و یک کاردار را عهده‌دار پیشبرد مسائل سفارت کرده بود. با این حال، دسامبر سال ۲۰۲۱، رژیم صهیونیستی «رانن هافمن» را به عنوان سفیر این رژیم در اتاوا معرفی کرد.

سی‌بی‌سی نوشته هنگامی که هافمن کارش را آغاز کرد سفارت اسرائیل خواستار آن شد که او از همان محافظت‌های سفیر قبلی برخوردار شود. سفارت رژیم صهیونیستی می‌گوید وزارت خارجه کانادا این درخواست را رد کرده است. ژاندارمری کانادا هم در یک جلسه این درخواست را نپذیرفت.

مقام‌های صهیونیستی گفته‌اند تلاش‌های آنها برای تعیین جلسه‌ای جهت حل و فصل اختلافات به بن‌بست خورده است.

سفارت رژیم صهیونیستی گفته که رد این درخواست در حالی صورت گرفته که این سفارتخانه با تهدیدهای فراوانی روبرو است. طبق گزارش سی‌بی‌سی، سفارت اسرائیل مطالب منتشرشده از سوی برخی فعالان در فضای مجازی را نشان داده که با سیاست‌های تل‌آویو در قبال فلسطینی‌ها مخالفند و نقشه محل استقرار این سفارتخانه را به اشتراک گذاشته‌اند.

کارکنان سفارتخانه همچنین می‌گویند یک ایمیل صوتی دریافت کرده‌اند که در آن فردی می‌گوید: «شما را هر جا که باشید می‌کشیم. شما را به دام می‌اندازیم.»

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط