رسانه تخصصی روابط بین الملل

روسیه، تل‌آویو را تهدید کرد؛ مبادا به اوکراین سلاح بفرستید

Diplomacyplus.ir/?p=5803
پایگاه خبری بلومبرگ اعلام کرد که روسیه به رژیم صهیونیستی هشدار داده است که در صورت ارسال تسلیحات دفاعی به اوکراین، باید در انتظار اقدام تلافی‌جویانه مسکو باشد.

بلومبرگ به نقل از دو منبع آگاه به امور، گزارش داد که اگر تل‌آویو به طور مستقیم یا از طریق بازیگری ثالث برای اوکراین سامانه پدافند هوایی ارسال کند، مسکو واکنش نشان خواهد داد. البته در این گزارش، به نوع واکنش مسکو اشاره‌ای نشده است.

این پایگاه خبری با تکرار ادعاهای بی‌اساس درباره کمک نظامی ایران به روسیه و تامین پهپاد از سوی تهران برای مسکو در جنگ اوکراین، نوشت که به نظر می‌رسد تل‌آویو (با توجه به ادعای مذکور) نسبت به ایده تامین تجهیزات و سامانه‌های دفاعی برای اوکراین، منعطف شده است.

تهران به دفعات ارسال پهپاد و موشک و تامین هرگونه کمک نظامی برای روسیه به منظور استفاده در اوکراین را قویاً تکذیب کرده است.

یائیر لاپید، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ماه اکتبر در گفت‌وگو با وزیر خارجه اوکراین مدعی شده بود که روابط مسکو با تهران «کل جهان را به خطر می‌اندازد.»

با این حال، روی کار آمدن دوباره بنیامین نتانیاهو بر کرسی نخست وزیری، سیاست آتی تل‌آویو را در هاله‌ای از ابهام قرار داده زیرا نتانیاهو به برقراری روابط حسنه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه شناخته می‌شود.

گزارش بلومبرگ پس از اظهارات ماه گذشته دیمیتری مدودف، رئیس جمهور اسبق و معاون کنونی رئیس شورای امنیت روسیه منتشر شده است؛ کسی که به رژیم صهیونیستی درباره ارسال تسلیحات به اوکراین هشدار داده و تاکید کرده بود که چنین اقدامی «تمام روابط دیپلماتیک مسکو و تل‌آویو را از بین خواهد برد.»

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط