رسانه تخصصی روابط بین الملل

درگیری بین احزاب کره جنوبی بر سر اظهارات رئیس جمهور این کشور درباره ایران

Diplomacyplus.ir/?p=7011
اظهارات نسنجیده رئیس جمهور کره جنوبی درباره ایران طی سفرش به امارات خشم احزاب این کشور را برانگیخته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه کوریا تایمز، حزب دموکراتیک کره جنوبی با انتقاد از اظهارات یون سوک یول، رئیس جمهور این کشور درباره ایران، او را بزرگ‌ترین تهدید برای دیپلماسی و امنیت کشور دانست.

حزب حاکم هم در پاسخ به این اظهارات حزب دموکراتیک را متهم کرد که مانند یک «خائن» عمل می‌کند و مدعی شد که مخالفان به دنبال ایجاد مشکلات دیپلماتیک هستند.

یون هفته گذشته در جریان بازدید از یک گروه نظامی کره جنوبی مستقر در امارات گفت کره جنوبی و امارات در شرایط مشابهی قرار دارند، و ایران دشمن اصلی امارات است. در مقابل تهران نیز به این اظهارات اعتراض کرده است.

پس از واکنش‌های منفی ایران به این اظهارات مقامات کره جنوبی تاکید کرده اند این اظهارات جهت تشویق و ترغیب نیرو‌ها بیان شده است و تعهد سئول به روابط با تهران همچنان پابرجاست.

سخنگوی حزب دموکرات گفت: بزرگ‌ترین تهدید برای دیپلماسی و امنیت جمهوری کره، رئیس جمهور این کشور است. اصول دیپلماسی کاهش دشمنان و افزایش دوستان است، اما رئیس جمهور یون دیپلماسی را اتخاذ کرده که دشمنان را بیشتر می‌کند.

حزب حاکم هم در حمایت از رئیس جمهور ادعا کرد، اظهارات یون تنها پیامی بوده مبنی بر اینکه سربازان باید با جدیت با وضعیت امنیتی روبرو شوند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط