رسانه تخصصی روابط بین الملل

تشکیل کمیته تحقیق درباره نقش ترکیه در حمله به شرکت گازی امارات

Diplomacyplus.ir/?p=3431
حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق از تشکیل یک کمیته تحقیق برای بررسی موضوع نقش ترکیه در حمله به شرکت «دانا گاز» امارات خبر داد.

 «غیاث السورجی» از رهبران حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق، امروز (یکشنبه، ۲۶ ژوئن)، از تشکیل یک کمیته تحقیق درباره حمله راکتی اخیر علیه شرکت «دانا گاز» امارات واقع در شهرستان «جمجمال» در استان کرکوک خبر داد.

وی در گفت‌وگو با وبگاه «المعلومه»، تصریح کرد: «هدف قرار دادن شرکت داناگاز که در منطقه چمچمال از توابع استان سلیمانیه فعالیت می‌کند، اقدام خطرناکی است و به همین دلیل «قباد طالبانی» معاون رئیس‌ منطقه کردستان عراق اقدام سریع برای تشکیل یک کمیته مشترک از نیروهای امنیتی منطقه و ارتش عراق را آغاز کرد تا حقیقت ماجرای هدف قرار گرفتن این شرکت و طرف پشت پرده این حمله مشخص شود».

السورجی تصریح کرد: این کمیته از هیچ اطلاعاتی برای راستی‌آزمایی و تحقیق درباره این حادثه غافل نخواهد شد و آن‌چه که درباره نقش یک گروه مرتبط با اطلاعات ترکیه و …منتشر شده و نیز اطلاعات دیگر در این خصوص را نادیده نخواهد گرفت.

طی روزهای اخیر، دست‌کم در سه نوبت شرکت اماراتی دانا گاز در استان کرکوک، هدف حمله راکتی قرار گرفته است. «جعفر الحسینی» سخنگوی کتائب حزب الله (گردانهای حزب الله) عراق روز گذشته خبر داد که گروههای وابسته به سرویس اطلاعاتی ترکیه عامل این حملات هستند.

الحسینی در صفحه توئیتر خود نوشت: گروههای سرکشِ ساکن در طوزخورماتو که با سرویس اطلاعات ترکیه ارتباط دارند، کسانی هستند که میادین کردستان را بمباران می‌کنند.

وی با بیان اینکه پس از تلاشهای اطلاعاتی و امنیتی، این مسئله محرز شده است، از نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق خواست که عاملان این حملات را تعقیب کرده و آنها را به دستگاه قضاء تحویل دهند تا به صورت عادلانه مجازات شوند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط