رسانه تخصصی روابط بین الملل

تداوم تلاش بغداد برای میانجیگری میان ایران و عربستان

Diplomacyplus.ir/?p=6237
یک نماینده پارلمان عراق با اشاره به دستاوردهای مهم سفر هفته پیش نخست‌وزیر این کشور به ایران، از تداوم تلاش بغداد برای میانجیگری میان ریاض و تهران خبر داد.

«مهند الخزرجی» نماینده ائتلاف دوله القانون در پارلمان عراق با اشاره به دستاوردهای مهم سفر هفته پیش «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق به ایران، گفت که السودانی در این سفر بر اهمیت تداوم نزدیک شدن ایران و عربستان در چارچوب تلاش‌های عراق در این خصوص تاکید کرد.

وی در گفت‌‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: «سفر السودانی به تهران در شرایطی که همه کشورهای منطقه به آرامش نیاز دارند به ابعاد بسیار مهم سیاسی و نظامی منتهی شد. گام‌های السودانی در راستای دستیابی به ثبات و کاهش تنش از طریق همکاری‌های بین‌المللی مشترک مانع کشانده شدن منطقه به جنگ می‌شود».

این نماینده عراقی تصریح کرد «همکاری مشترک میان بغداد و تهران موجب ایجاد ثبات در منطقه و موید رویکرد دولت عراق در این مسیر خواهد بود». الخزرجی افزود که السودانی بر اتخاذ سیاست بی طرفی در قبال مسائل منطقه‌ای و بین المللی و تداوم تحقق ایجاد نزدیکی میان عربستان و ایران در راستای تقویت روابط و کاهش تنش میان کشورهای منطقه تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط