رسانه تخصصی روابط بین الملل

برگزاری رزمایش نظامی مشترک ترکیه و جمهوری آذربایجان

Diplomacyplus.ir/?p=6268
وزارت دفاع ترکیه از آغاز رزمایش نظامی با باکو در خاک جمهوری آذربایجان با استفاده از روش‌های جنگی مُدرن خبر داد.

به گزارش تارنمای روزنامه دیلی صباح، وزارت دفاع ترکیه امروز دوشنبه اعلام کرد که رزمایش نظامی مشترکی را با جمهوری آذربایجان آغاز کرده است.

به گفته این وزارتخانه، بر اساس توافقنامه همکاری نظامی میان دو کشور، نیروهای ترکیه و جمهوری آذربایجان برای رزمایش در باکو، آستارا، جبرائیل و ایمیشلی کشور آذربایجان مستقر شده اند.

گفته می شود در این رزمایش نیروهای زمینی و هوایی، یگان های ویژه، یگان های اطلاعات و موشکی و توپخانه ها حضور داشته و ماموریت های مختلفی را انجام می دهند.

این رزمایش که با استفاده از روش‌های جنگی مُدرن اجرا می‌شود، شامل ماموریت‌هایی مانند سازماندهی هماهنگ یگان‌های مختلف، نصب پل‌های موقت نظامی برای عبور از رودخانه‌ها و استقرار نیروها در مناطق دشمن مجازی است.

این رویداد در پی آموزش پروازی-تاکتیکی دو کشور در اوایل سال جاری در جمهوری آذربایجان برگزار می شود. لازم به ذکر است آنکارا و باکو از روابط دوجانبه مستحکمی برخوردار هستند.

آنکارا پشتیبان اصلی باکو در طول جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ با ایروان بود که در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) شروع شد؛ جنگی که در نهایت با میانجی‌گری روسیه برای آتش بس در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) به پایان رسید.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط