رسانه تخصصی روابط بین الملل

بحران سوخت به کاخ سفید آمد

Diplomacyplus.ir/?p=5641
یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که میزان گازوئیل ذخیره‌شده در این کشور به شکل غیرقابل قبولی پایین است و آمریکا فقط برای 25 روز گازوئیل دارد.

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که حجم ذخایر سوخت گازوئیل در این کشور به شکلی غیرقابل قبول پایین آمده و آمریکا فقط برای ۲۵ روز گازوئیل ذخیره دارد.

آمارهای سازمان اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد حجم ذخایر گازوئیل این کشور در ماه اکتبر به کمترین میزان در ۲۹ سال گذشته رسیده است و فقط کفاف مصرف ۲۵ روز این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

برایان دیس، دبیر شورای ملی اقتصادی آمریکا، که یکی از مشاوران ارشد جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به شمار می‌رود، هفته گذشته اعلام کرد که سطح ذخایر گازوئیل آمریکا به شکلی غیرقابل قبول پایین آمده و همه گزینه‌ها برای بالا بردن میزان گازوئیل ذخیره‌شده در این کشور روی میز است.

در حالی شاهد کمبود گازوئیل در آمریکا هستیم که دو هفته دیگر در ماه نوامبر انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا برگزار می‌شود و همین کمبود باعث می‌شود تا شاهد افزایش قیمت گازوئیل در این کشور باشیم.

آمارهای سازمان اطلاعات انرژی آمریکا همچنین حاکی است که صنعت حمل و نقل در آمریکا به خصوص کامیون‌ها و قطارها به مصرف گازوئیل وابسته هستند و بسیاری از فعالیت‌های ساخت و ساز، کشاورزی و حتی ارتش آمریکا نیز مصرف بالای گازوئیل دارد.

طی ۱۲ ماه گذشته قیمت گازوئیل در آمریکا از ۳.۳۳ دلار در هر گالن به ۵.۳۳ دلار افزایش یافته و درواقع ۶۲ درصد رشد کرده است. به عبارت دیگر هر لیتر گازوئیل در آمریکا هم اکنون ۴۳ هزار تومان است.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط