رسانه تخصصی روابط بین الملل

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های جهان

Diplomacyplus.ir/?p=2942
انتشار اخبار و تصاویری از شهر زیرزمینی پهپادهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت و شبکه خبری سی ان ان با پخش تصاویر برگرفته از سیمای جمهوری اسلامی ایران ، در گزارش خود اذعان کرد که پیش از این چنین توان پهپادی از ایران دیده نشده بود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با پخش تصاویری  از پایگاه پهپادی زیر زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گزارش داد: ایران  پرده از پایگاه فوق سری پهپادی خود برداشت که تاکنون به نمایش گذاشته نشده بود.

سی ان ان افزود: ایران با پخش این تصاویر اعلام کرد که تمامی موشک ها و پهپادهای موجود در این پناهگاه زیرزمینی بومی و ساخت و تولید داخل کشور است.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

رویترز: ایران  پایگاه زیرزمینی پهپادی خود را به نمایش گذاشت

خبرگزاری رویترز نیز در بازتاب این خبر نوشت: ارتش ایران پایگاه زیرزمینی پهپادی خود را به نمایش گذاشت ، حدود یکصد فروند پهپاد از جمله ابابیل-۵ که به گفته مقامات ارشد ارتش ایران، ایران قدرتمند ترین توان پهپادی در منطقه به شمار می رود.

دیلی میل: ایران از پایگاه عظیم نظامی پهپادی پرده برداشت

درهمین حال تارنمای خبری رسانه انگلیسی دیلی میل نیز در بازتاب توان برتر نظامی ایران در منطقه نوشت: ایران از یک  پایگاه نظامی زیرزمینی عظیمی  که مملو از پهپادهای مجهز به پرتاب موشک است، پرده برداشت.

دیلی میل در ادامه بازتاب خبر توان نظامی ایران نوشت: پایگاه  سری هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) در زیر یک رشته کوه پنهان شده است و در مجموعه ای از تونل های بتنی  قرار دارند.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

 

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

دیلی میل نوشت:این پهپاد مجهز به موشک های قائم-۹ است که موشک های هوا به سطح آمریکا «هلفایر» همتراز با آن است.

به گزارش ایرنا، پیشرفت های خیره کننده جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت انواع پهپادها به ویژه در حوزه دفاعی و نظامی، بخصوص در سال های اخیر ، توجه جهان را به خود جلب کرده است. قدرت و دانش ایران در حوزه فناوری پهپاد تنها محدود به ساخت آن نمی شود بلکه رهگیری و به دام انداختن پیشرفته ترین پهپادهای متجاوز، بخشی دیگر از توانمندی های بومی جمهوری اسلامی در این عرصه است و بدست گرفتن کنترل برخی پیشرفته ترین پهپادهای نظامی-تجسسی آمریکا و به زمین نشاندن آن توسط متخصصان ایرانی، تنها گوشه از این توانمندی هاست.

در روز ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ایران یک فروند هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی فوق پیشرفته و رادار گریز آمریکا از نوع لاکهید مارتین آر کیو ۱۷۰ را که در شرق کشور در حال جاسوسی بود ، تحت کنترل خود در آورند و آن را به زمین بنشانند و اقدام به مهندسی معکوس روی آن کنند.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه

به گزارش حوزه دفاعی ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته از یکی از پایگاه‌های سری و زیرزمینی پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

در این بازدید سرلشکر باقری در جریان آخرین توانمندی‌ها در حوزه تولید انواع پهپادهای نظامی، تهاجمی و دور برد ارتش قرار گرفت.

بازتاب اقتدار پهپادی ایران در رسانه‌های بیگانه
پهپادهای کمان-۱۲ نیروی هوایی ارتش در پایگاه پهپادی زیرزمینی

با عملیاتی شدن این پایگاه سری که در عمق صدها متری زمین طراحی و ساخته شده است جمهوری اسلامی ایران به قدرت برتر پهپادی در منطقه تبدیل شده است .

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط