رسانه تخصصی روابط بین الملل

ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا خواهد بود

Diplomacyplus.ir/?p=3001
رئیس‌جمهور به نقش اتحادیه آفریقا در برابر یکجانبه‌گرایی و تحریم استعمار اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا بوده و خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور سنگال و رئیس دوره‌ای اتحادیه آفریقا، با تبریک فرارسیدن روز ملی آفریقا به وی،‌ مردم این قاره و ملت سنگال،‌ افزود: یاد رهبران و کسانی که علی‌رغم مشکلات و دشواری‌های زیاد مشعل آزادی و استقلال را در این قاره روشن کرده و آن را به دوش کشیدند،‌ گرامی می‌دارم.

رئیسی به نقش اتحادیه آفریقا در برابر یکجانبه‌گرایی و تحریم استعمار اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا بوده و خواهد بود.

رئیس‌جمهور با اشاره به توان بالای فنی- مهندسی کشورمان اظهار کرد: تهران – داکار روابط خوبی با یکدیگر دارند اما این سطح از روابط قابل قبول نبوده و باید تا سطح مناسبی ارتقا یابد.

رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران عنوان و تأکید کرد: ما برای گسترش روابط با قاره آفریقا خصوصا سنگال و توسعه روابط جنوب – جنوب آمادگی کامل داریم و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

«مکی سال» رئیس‌جمهور سنگال نیز در این تماس تلفنی با درخواست ابلاغ سلام و احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی، از تبریک رئیس‌جمهور کشورمان به مناسبات روز آفریقا قدردانی کرد و ‌آن را نشان‌دهنده توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به این قاره دانست.

«مکی سال» به سابقه روابط دوستانه دوکشور اشاره کرد و افزود: روابط کنونی ما کمتر از آن میزانی است که باید باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای ارتقای آن هستیم.

رئیس‌جمهور سنگال به همکاری خوب کشورش با برخی از شرکت‌های ایرانی اشاره و اظهار کرد: بنده ۲ بار به ایران آمده و از نزدیک پیشرفت‌های شما را دیده‌ام.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط