رسانه تخصصی روابط بین الملل

امیدواری سوناک به همکاری با ریاض برای ثبات در بازار انرژی

Diplomacyplus.ir/?p=5984
نخست‌وزیر انگلیس پس از دیدار با ولی‌عهد سعودی در حاشیه نشست گروه 20، درباره همکاری با ریاض برای ایجاد ثبات در بازار انرژی ابراز امیدواری کرد.

 «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس، امروز (سه‌شنبه، ۱۵ نوامبر) در حاشیه نشست گروه ۲۰ در جزیره بالی اندونزی، دیدار و رایزنی کرد.

نخست‌وزیر انگلیس پس از این دیدار ابراز امیدواری کرد که بریتانیا و عربستان سعودی به منظور ثبات در بازار انرژی با یکدیگر همکاری کنند.

به نوشته وبگاه شبکه العربیه، «سوناک و محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی در خصوص تهدیدات منطقه از جمله رفتار ایران ابراز نگرانی کردند».

اجلاس گروه بیست از امروز سه شنبه ۲۴ آبان در جزیره بالی آغاز شده و قرار است تا فردا چهارشنبه ادامه یابد. رهبران کشورهای گروه ۲۰ قرار است درباره اتحاد و انجام اقداماتی ملموس جهت رسیدگی به اقتصاد جهانی در بحبوحه جنگ اوکراین با یکدیگر رایزنی کنند.

امروز، بن سلمان با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز در حاشیه اجلاس رهبران کشورهای گروه ۲۰ در اندونزی گفت‌وگو کرد.

بن سلمان و اردوغان در جریان این دیدار درباره روابط دوجانبه و چشم اندازهای همکاری در زمینه‌های مختلف میان ریاض و آنکارا رایزنی کردند.دو طرف همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط