رسانه تخصصی روابط بین الملل

التهاب فلسطین اشغالی پیش از «راهپیمایی پرچم»

Diplomacyplus.ir/?p=2931
نظامیان صهیونیست با یورش شبانه به منطقه «جبل مکبر» در قدس اشغالی و همچنین داخل مجموعه مسجدالاقصی، به التهاب‌ها پیش از برگزاری راهپیمایی دامن زدند.

در حالی که چند ساعت به برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز و تجاوزگرانه صهیونیست‌ها در بخش قدیمی قدس اشغالی و مجموعه «مسجد الاقصی» باقی نمانده، گزارش‌ها از التهاب وضعیت امنیتی در فلسطین اشغالی حکایت دارد.

رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه گزارش دادند نظامیان اشغالگر صهیونیست به منطقه «جبل مکبر» در شهر قدس اشغالی یورش برده‌اند.

طبق گزارش‌ها، جوانان فلسطینی با استفاده از وسایل آتش‌زای دست‌ساز در حال مقابله با نظامیان تروریست اسرائیلی هستند و آنها نیز به سمت فلسطینی‌ها تیراندازی می‌کنند.

شبکه تلویزیونی «قدس» خبر داد که ایست بازرسی منطقه الجلمه در شمال اردوگاه «جنین» با یک دستگاه انفجاری دست‌ساز هدف حمله قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، نظامیان اشغالگر صهیونیست از بامداد یکشنبه با یورش بردن به مسجدالاقصی، در مجاورت «مصلای قبله» داخل مستقر شده‌اند و هم‌اکنون نمازگزاران فلسطینی را که داخل این مکان مقدس حضور پیدا کرده‌اند، محاصره کرده است.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» نیز نوشت: «شهرک‌نشینان صهیونسیت بار دیگر به خانه‌های شهروندان فلسطینی در محله شمالی الحواره حمله کردند».

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد ۳۰ فلسطینی در جریان درگیری‌ها با شهرک‌نشینان صهیونیست در دو شهرک الحواره و کفرقدوم مجروح شدند.

منابع محلی در کرانه باختری نیز می‌گویند بین جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر در ورودی منطقه جماعین در جنوب نابلس درگیری رخ داده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از «ایتامار بن گویر» عضو کنست گزارش داد که فردا صبح (یکشنبه) به مسجدالاقصی هجوم خواهد آورد.

منابع عبری زبان هم خبر داده‌اند ارتش رژیم صهیونیستی نیروهای خود را در منطقه جنوب تقویت خواهد کرد و آتش‌بارهای گنبد آهنین در همه شهرها مستقر شده است.

منابع عبری‌زبان نیز نوشتند که در طول روز شنبه گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه حداقل ۲۰ فروند راکت به سمت دریا شلیک کردند.

این منابه خبر دادند که رژیم موقت صهیونیستی قصد دارد مراسم موسوم به «راهپیمایی پرچم» را ساعت ۱۶ به وقت محلی برگزار کند.

«راهپیمایی پرچم» یا «رقص پرچم» در تقویم عبری برابر است با سالروز اشغال قدس شرقی به دست رژیم صهیونیستی. این رژیم در هفتم ژوئیه ۱۹۶۷ قدس شرقی را اشغال کرد و آن روز را «روز اورشلیم» (روز قدس) نامیده اما بر اساس تقویم عبری، این روز امسال برابر است با فردا (یکشنبه/ هشتم خرداد).

صهیونیستها با وجود اینکه اعلام کرده‌اند این راهپیمایی در موعد مقرر برگزار خواهد شد، در عین حال، بسیار نگران پاسخ گروههای مقاومت به ویژه حماس هستند؛ به نحوی که شبکه عبری «کان» گزارش داد که «از ترس شلیک موشک از غزه و سازمانهای فلسطینی حاضر در جنوب لبنان، پدافند هوایی، تقویت و سامانه گنبد آهنین نیز مستقر خواهد شد».

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط