رسانه تخصصی روابط بین الملل

افشاگری کوشنر از سرمایه‌گذاری عربستان در شرکت‌های صهیونیستی

Diplomacyplus.ir/?p=4484
داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در سخنانی از سرمایه گذاری عربستان سعودی در شرکت‌های رژیم صهیونیستی پرده برداشت.
جارد کوشنر، داماد و یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز فاش کرد که مقامات عربستان سعودی به او اجازه داده‌اند تا اموال ریاض را در شرکت‌های رژیم صهیونیستی سرمایه گذاری کند.

کوشنر در این باره گفته است که صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان پس از حمایت از شرکت خصوصی وی با سرمایه گذاری حدود ۲ میلیارد دلاری در آن، مانع از سرمایه گذاری این پول در شرکت‌های اسرائیلی نشده است.

وی تصریح کرد: آنها (سعودی‌ها) تصمیم به سرمایه گذاری گرفتند و من واقعا خوشحال هستم که به ما اجازه دادند در شرکت‌های اسرائیلی سرمایه گذاری کنیم تا فعالیت‌مان در خاورمیانه را توسعه دهیم.

کوشنر با اشاره به توافقنامه‌های عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عرب‌ها نیز گفت: زمانی که من در دولت بودم می‌دانستیم که سرمایه گذاری می‌تواند نیروی محرکه‌ای برای گرد هم آوردن آنها باشد.

وی همچنین ادامه داد: من معتقد هستم که هرچه مراودات اقتصادی میان اسرائیلی‌ها و عرب‌ها بیشتر شود، این مسئله تداوم “صلح” در منطقه را بیشتر می‌کند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط