رسانه تخصصی روابط بین الملل

افزایش شدید قیمت گاز در آمریکا

Diplomacyplus.ir/?p=4010
خبرگزاری «رویترز» در گزارشی از افزایش شدید قیمت گاز در آمریکا خبر داد، نوشت: تقاضا برای گاز از ابتدای سال در ایالت‌های جنوبی آمریکا به بالاترین رقم از سال 2018 رسیده است.

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز در گزارشی خبر داد: قیمت گاز در آمریکا با افزایش دمای هوا و تقاضا برای فعالیت ژنراتورهای برق به همراه افزایش صادرات به اروپا، بیشترین افزایش فصلی در 14 سال گذشته را ثبت کرده است.

متوسط سطح ذخایر گاز در آمریکا به کمتر از قبل از همه‌گیری کرونا رسیده است.

همزمان قیمت فروش گاز در ایالت لوئیزیانا به بیش از 8 دلار به ازای هر واحد گرمایی رسیده است که بالاترین رقم از سال 2008 به شمار می‌رود؛ این رقم در مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 دلار بوده است.

تقاضا برای گاز از ابتدای سال در ایالت‌های جنوبی آمریکا به بالاترین رقم از سال 2018 رسیده است.

این درحالی است که بسیاری از ژنراتورهای برق که با سوخت زغال سنگ کار می‌کردند، از شبکه جدا یا برچیده شده‌اند و با افزایش تقاضا برای استفاده از خنک کننده‌ها، تقاضا برای گاز افزایش یافته است.

خشکسالی طولانی‌مدت و کاهش تولید برق آبی باعث افزایش بیشتر مصرف گاز در غرب آمریکا شده است.

در عین حال، آمریکا به بزرگ‌ترین صادرکننده ال ان جی در جهان تبدیل شده و حجم صادرات آن در نیمه نخست سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال 2021 افزایش 12 درصدی را ثبت کرده است.

بیشتر این گاز به بریتانیا و اتحادیه اروپا صادر می‌شود تا جبران نبود گاز روسیه باشد.

ذخایر گاز امریکا در روز 22 جولای تنها 2،416 میلیارد فوت مکعب بوده است. درحالی که متوسط 5 ساله این ذخایر 2،802 میلیارد فوت مکعب بود.

در نتیجه، درحالی که اروپا و آسیا با کمبود گاز مواجه هستند، ذخایر گاز آمریکا زمستان امسال از حد متوسط پایین‌تر خواهد بود و به دنبال آن، قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط