رسانه تخصصی روابط بین الملل

اظهارات بایدن ادعاهای واهی برای فتنه انگیزی در منطقه است

Diplomacyplus.ir/?p=3707
سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به ادعاها و اتهامات مطرح شده از سوی رئیس جمهور امریکا در نشست جده، آن را ادعاهایی واهی در راستای فتنه انگیزی و تنش آفرینی در منطقه دانست.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران برخی ادعاها و اتهامات منتشر شده علیه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه غرب آسیا از جمله اظهارات وی در نشست جده را، مردود و بی اساس دانست و افزود: این ادعاهای واهی، در راستای تداوم سیاست فتنه انگیزانه و تنش آفرین واشنگتن در منطقه است.

بنابر آنچه در بیانیه وزارت خارجه ایران آمده است، کنعانی با اشاره به سابقه آمریکا به عنوان اولین کشور بکارگیرنده بمب هسته ای، مداخله مستمر در امور داخلی کشورهای منطقه، اشغال و تجاوز نظامی، فروش انبوه سلاح و ترویج نظامی‌گری در منطقه افزود: آمریکا بار دیگر با توسل به سیاست شکست خورده ی ایران هراسی، درصدد تنش آفرینی و بحران سازی در منطقه برآمده است.

کنعانی همچنین با اشاره به چندین دهه حمایت کور و نامحدود دولت آمریکا از اسرائیل افزود: بی شک دولت آمریکا شریک اصلی ادامه اشغال سرزمین فلسطین و قدس شریف، جرم و جنایات روزمره این رژیم علیه فلسطینیان و آپارتاید و نقض سیستماتیک حقوق بشر علیه ملت مظلوم و مقاوم فلسطین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تأکید بر سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران در بهره برداری از فن آوری صلح آمیز هسته ای در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی و پایبندی بر استمرار گفتگوها برای رفع تحریم ها، افزود: اتهامات دروغین آمریکا در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران و چشم پوشی این کشور از چندین دهه فریبکاری رژیم صهیونیستی به عنوان رژیم غیرعضو در معاهده عدم اشاعه و بزرگترین دارنده زرادخانه تسلیحات هسته‌ای در منطقه، نشانه بزرگی از تزویر و نفاق دولت آمریکاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پایان با تأکید بر سیاست اصولی و سازنده جمهوری اسلامی ایران در استقبال از گفتگو با همسایگان و ابتکارهای درون منطقه ای، افزود: انتظار می رود دولت های منطقه در پاسخ به دعوت و ابتکارهای جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو و همکاری منطقه ای، گام های سازنده ای به نفع امنیت دسته جمعی، صلح و ثبات و توسعه مشترک بردارند.

رئیس جمهوری امریکا روز گذشته در نشست جده برای امنیت و توسعه، گفت که ایران خاورمیانه را بی ثبات می کند.

وی تاکید کرد که تلاش های دیپلماتیک امریکا برای فشار بر برنامه هسته ای ایران ادامه خواهد داشت و امریکا به عدم دستیابی تهران به سلاح هسته ای اهتمام دارد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط