رسانه تخصصی روابط بین الملل

اصرار اردوغان به معامله گازی با رژیم صهیونیستی

Diplomacyplus.ir/?p=7254
منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی خبر دادند که «الی کوهن» وزیر خارجه این رژیم بعد از دیدار با «مولود چاووش اوغلو» همتای ترکیه‌ای در آنکارا، با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور این کشور هم دوجانبه دیدار کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «کان»، رئیس‌جمهور ترکیه در جریان دیدار دوجانبه با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره صدور گاز این رژیم به اروپا از طریق ترکیه گفت‌و‌گو کرد.

به روایت این رسانه، مقام‌های ارشد ترکیه شامل اردوغان و مولود چاووش اوغلو به الی کوهن گفتند: «ما به همکاری در زمینه مسائل مرتبط به گاز علاقه‌مند هستیم. ما امکاناتی داریم و می‌توانیم به شما کمک کنیم تا گاز (فلسطین اشغالی) را به اروپا صادر کنید».

کان و دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که الی کوهن وزیر خارجه این رژیم در پاسخ به اظهارات مقام‌های ارشد ترکیه‌ای در آنکارا گفت: «ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد».

به گفته رسانه‌های رژیم صهیونیستی، ترکیه سال‌ها است که خواستار همکاری گازی آنکارا و تل‌آویو بوده است از جمله در زمان کابینه «نفتالی بنت» نخست‌وزیر پیشین این رژیم اما ترکیه از صحبت علنی در این باره اجتناب می‌کرد اما حالا مسئولان ترکیه‌ای با توجه به حضور کابینه جدید در تل‌آویو  در حال بررسی این موضوع هستند که آیا امکان توافق با نتانیاهو وجود دارد یا خیر.

تاکید اردوغان و دیگر مقام‌های ترکیه بر همکاری گازی با رژیم صهیونیستی در شرایطی مطرح شده که شخص رئیس‌جمهور ترکیه و دیگر مقام‌ها  طی ماه‌های اخیر بارها در این باره اظهارنظر کرده‌اند.

 الی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی  روز سه‌شنبه (دیروز) به آنکارا سفر کرد. این مقام صهیونیست در حالی به آنکارا رفته که زلزله شدید هفدهم بهمن ماه در ترکیه همچنان خبرساز است و طبق آخرین آمار رسمی، تلفات آن به ۳۵ هزار و ۴۱۸ نفر افزایش یافته است.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط