رسانه تخصصی روابط بین الملل

آنکارا: پیام تسلیت آمریکا مانند بازگشت قاتل به صحنه جنایت است

Diplomacyplus.ir/?p=5945
وزیر کشور ترکیه با اعلام خبر بازداشت یک زن به‌ عنوان عامل بمب‌گذاری در استانبول، گروه تروریستی «پ.ک.ک» را مسؤول این انفجار معرفی کرده و از آمریکا به‌دلیل حمایت از آنها انتقاد نمود.

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه امروز (دوشنبه) از بازداشت یک زن که مظنون به عاملیت در بمب‌گذاری روز گذشته در استانبول است، خبر داد.

سویلو طی نشست خبری در استانبول با اشاره به بازداشت زنی که بمب را در خیابان استقلال مشرف به میدان تقسیم در این شهر رها کرده بود، گفت گروهک تروریستی «پ.ک.ک» و شاخه آن در شمال سوریه یعنی «پ.ی.د» مسئول این حمله تروریستی هستند.

به نوشته رسانه‌های ترکیه‌ای، وی با سرزنش کردن دولت آمریکا به دلیل این حمله تروریستی و کشتار مردم در استانبول، توضیح داد که پیام تسلیت واشنگتن مانند بازگشت مجرم به صحنه جنایت خود است.

وزیر کشور ترکیه همچنین اظهار داشت که دستور انجام این بمب‌گذاری از مرکز فرماندهی پ.ک.ک و ق.س.د در منطقه «عین‌العرب» (کوبانی) واقع در شمال سوریه صادر شده و عامل این حمله نیز از طریق شهر عفرین وارد ترکیه شده بود.

«فخرالدین آلتون» مدیر ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه نیز در بیانیه‌ای گفت: «جامعه جهانی باید بداند که حملات تروریستی علیه شهروندان ما، عواقب مستقیم و غیرمستقیم حمایت برخی کشورها از سازمان‌های تروریستی است».

عصر یکشنبه بود که رسانه‌های ترکیه‌ای از وقوع انفجاری مهیب در محله «بی‌اوغلو» در شهر استانبول خبر دادند. دولت ترکیه نیز با بیان اینکه بمب‌گذاری توسط یک زن انجام شده، گفت در این حمله تروریستی حداقل ۶ نفر کشته و ۸۱ تن دیگر مجروح شدند.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط