رسانه تخصصی روابط بین الملل

آمار بالای تجاوز و تعرض در ارتش رژیم صهیونیستی

Diplomacyplus.ir/?p=3560
رسانه های اسرائیلی از آمار بالای تجاوز و تعرض در ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

 شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی نوشت: شمار تعرض‌ها در ارتش اسرائیل روز به روز افزایش پیدا می‌کند و بین نظامیان پسر و دختر خدمت نظام گسترش فراوانی پیدا کرده است.

در این بین خبرنگار شبکه کان (رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی) در توجیه افزایش شکایت‌ها از تعرض و تجاوز در ارتش اسرائیل، ادعا کرد: علت اصلی این افزایش به‌دلیل افزایش اعتماد قربانیان به ساختار پیگیری داخل ارتش است، امری که منجر به شجاعت این افراد برای طرح شکایت شده است.

با این حال این خبرنگار اعتراف می‌کند: ما در مقابل بیش از دو برابر شدن این ارقام هستیم و از 22 مورد شکایت تجاوز به 46 مورد تجاوز جنسی رسیده است، که رقمی بزرگ محسوب می‌شود، در حالی که رقم تعرض و ایجاد مزاحمت‌های جنسی داخل ارتش اسرائیل نیز در این مدت 1567 مورد اعلام شده است که باز هم رقمی بسیار نگران‌کننده است.

گفتنی است این شبکه رادیو و تلویزیون اسرائیلی ماه گذشته نیز خبر داده بود طی 6 ماه اول سال 2022 میلادی 11 مورد خودکشی داخل ارتش اسرائیل به ثبت رسیده است این در حالی است که آمار خودکشی در تمام سال 2021 فقط 11 مورد بود و این رقم برای سال قبل از آن 9 مورد اعلام شد.

آمار تجاوز و تعرض در ارتش رژیم صهیونیستی در حالی بالاست که مقامات این رژیم پیشتر از ضعف های عمده در میان نظامی خود خبر داده بودند. پیشتر  یک کارشناس نظامی صهیونیست اعلام کرده بود که اصلی ترین مشکلات ارتش اسرائیل در عدم آمادگی لازم برای ارتباط میان نیروها و بخش اطلاعات است و این بخشی از شکست هایی است که ارتش اسرائیل ۱۵ سال پیش با آن مواجه بود و تمام تلاش خود را برای عدم تکرار این گونه شکست ها در تقابل آینده با لبنان مبذول داشته است. لیلاخ شوفال کارشناس نظامی صهیونیست با انتشار مقاله‌ای در روزنامه اسرائیل هایوم افزود: ۱۵ سال از آغاز جنگ دوم با لبنان گذشته و این جنگ تاثیرات عمیقی بر افکار عمومی اسرائیل داشته همچنان که پس از ناکامی ارتش در این نبرد شکست سنگینی به اسرائیل تحمیل شد، اما از آن زمان تاکنون سکوت فریبنده ای حکمفرما است که لزوماً سکوتی ادامه ‌دار نخواهد بود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط