رسانه تخصصی روابط بین الملل

آمادگی روسیه برای ارائه مدرن‌ترین تسلیحات به متحدان مسکو

Diplomacyplus.ir/?p=4252
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه اعلام کرد کشورش آمادگی دارد مدرن‌ترین تسلیحات خود را با کشورهای متحد به اشتراک بگذارد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه اعلام کرد کشورش آمادگی دارد مدرن‌ترین تسلیحات خود را با کشورهای متحد به اشتراک بگذارد.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، پوتین حین سخنرانی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی نظامی با حضور نمایندگان ۱۲۰ کشور گفت: «روسیه قدردان این است که متحدان هم‌فکر زیادی در قاره‌های مختلف دارد که در برابر هژمونی سر خم نکرده و مسیر مستقلی را پیش گرفته‌اند.»

رئیس جمهور روسیه درباره جنگ اوکراین نیز گفت: «در مورد علمیات ویژه نظامی، سربازان ما در کنار جنگجویان دونباس، به طور افتخار آمیزی وظایف خود را انجام می‌دهند و برای روسیه و زندگی در صلح در جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک می‌جنگند و به روشنی وظایف تعیین شده را اجرا می‌کند و قدم به قدم سرزمین دونباس را آزاد می‌کنند.»

او همچنین گفت: «ما آماده هستیم مدرن‌ترین انواع تسلیحات، از سلاح‌های سبک تا خودروهای زرهی و توپخانه و رزم هوایی و وسائل پروازی بدون سرنشین را برای متحدان خود پیشنهاد دهیم.»

از نظر توان و تجهیزات نظامی؛ ارتش روسیه دارای سی هزار و ۱۲۲ دستگاه خودروی زرهی تحت فرمان ولادیمیر پوتین است. همچنین روسیه هفت هزار و ۵۷۱ واحد توپخانه متحرک در اختیار دارد.  در بعد توان هوایی و دریایی نیز ارتش روسیه پیشتاز است. چنان که روسیه در مجموع چهار هزار و ۱۷۳ فروند هواپیما، جنگنده و بالگرد نظامی و ۶۰۵ فروند انواع شناور نظامی دارد. در مجموع، شاخص توان نظامی روسیه در سال ۲۰۲۲ در میان ۱۴۰ کشور جهان رتبه دوم را کسب کرده است.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط