رسانه تخصصی روابط بین الملل

آل سعود و وهابیت یک روح در دو بدن

Diplomacyplus.ir/?p=2005
آل سعود و فرقه وهابیت دوقلوهای به هم چسبیده اند که دارای یک سر مشترک هستند و تنها با مرگ می توان آنها را از هم جدا کرد

«حکومت ما، هیچ پیوندی با پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) ندارد؛ ما فقط یک قبیله بادیه نشین هستیم که در جنگ برای حکومت بر عربستان پیروز شد. مهم این است که بگوییم حکومتمان هرگز ادعای رهبری دینی برای جهان اسلام نداشته و روشی که ما در این حکومت داریم، به همگان ثابت کرد که ما نقشی در گسترش دین ایفا نمی کنیم. خاندان حاکم بر عربستان سعودی بار دیگر تاکید می نماید که این حکومت مرتبط با دین حضرت محمد (ص) نیست، ما فقط یک قبیله بادیه نشین بودیم که به طور تصادفی در جنگ پیروز شده ایم» این سخنان که هرگونه پیوند آل سعود با دین را نفی می کند متعلق به خالد بن بندر سفیر عربستان سعودی در انگلستان است که چند روز قبل در یک جلسه سخنرانی در دانشگاه آکسفورد ایراد کرد.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی عزم خود را جزم نموده که در نیم قرن آینده بر عربستان حکومت کند و ظاهراً چیزی جز مرگ، او را از رسیدن به این هدف باز نمی دارد؛ وی صراحتا اعلام کرد: معتقد است که این هدف و آرمانش، جز با کسب رضایت غرب حاصل نمی شود.

از نگاه بن سلمان، رضایت غرب، فقط با از بین بردن وجهه دینی عربستان سعودی تحقق خواهد یافت؛ اما آیا می توان با چند خط نوشته، سخنرانی یا ملاقات با غربی ها، تاریخ آل سعود را که سرشار از قتل و غارت، کشتار به نام دین در داخل و خارج از شبه جزیره عربستان است، را پاکسازی کرد؟! تاریخی که در آن، به خاطر سوء استفاده این خاندان از دین، جهان امروز، هنوز بهای سنگینی را می پردازد.

آیا برای پاک کردن تاریخ خونبار آل سعود کافی است که بن سلمان تاریخ «روز ملی» جدید برای عربستان سعودی اعلام کند؟ روزی که پدربزرگش محمد بن سعود با شیخ محمد بن عبدالوهاب متحد شد، را کنار گذاشته، روز ملی دیگری برای خود انتخاب کند؟ خانواده بادیه نشین آل سعود عزم جدی داشت در جنگ پیروز شود؛ ارتش بن سعود که به «گروه اخوان المسلمین» معروف بود، با یک دکترین وهابی می جنگید که همه را در شبه جزیره عربستان مشرک می دانست که به همین خاطر مردانشان باید کشته، و زنان و فرزندانشان به بردگی و اسارت گرفته و پولهایشان غارت شود.

تاریخ خاندان سعود در تأسیس پادشاهی وهابی خود سرشار از جنایات فجیع است که شهید ناصر السعید در کتاب «تاریخ آل سعود» به آن اشاره کرده است.

همچنین سخنان سفیر عربستان سعودی مبنی بر اینکه دولت وی نقشی در “انتشار، پیشرفت و توسعه دین” نداشته است نیز مردود و غلط انداز است. در کشوری که خالد بن بندر در آن، این گونه سخنرانی کرد، یعنی بریتانیا، پژوهشی توسط “انجمن هنری جکسون” انجام و رسماً اعلام شده است. این انجمن که فعالیتهای پژوهشی اش برحقوق بشر و روابط بین الملل متمرکز است، فاش کرد که در طول دهه ها، عربستان سعودی حدود 90 میلیارد دلار برای “صادرکردن اسلام وهابی به سایر مسلمانان سراسر جهان به ویژه جوامع مسلمان در غرب” هزینه کرده است. آیا این پول از جیب و پول شخصی نوه های شیخ یا اولاد آل سعود صرف شده است؟ یا حکومت عربستان از بیت المال این کشور هزینه کرده است؟

در مورد استعمار آمریکا و غرب می توان گفت: از عربستان سعودی به عنوان «رهبر جهانی اهل سنت» و در موارد مختلف از جمله در طول جنگ افغانستان، علیه اتحاد جماهیر شوروی «کافر» و به طور کلی در جنگ سرد، بهره کشی نمودند که بن سلمان ولیعهد سعودی نیز خود صراحتاً به این موضوع اعتراف کرد.

در پایان، تمام دنیا امیدوار است همان گونه که همه ویروس های جهان، پس از مدتی از بین می روند، “ویروس وهابی” که جان انسان های بی گناه زیادی را گرفته است، نیزریشه کن شود؛ آنچه بن سلمان در گفتار خود می گوید با آن چه در عمل انجام می دهد، از زمین تا آسمان، متفاوت است حتی اگر در کلام خودشان ادعا کنند که از شر وهابیت رهایی یافته اند، اما در عمل می بینیم که وهابیت بر عقل هایشان سیطره یافته است.

هیچ کس با مشاهده پارتی های مختلط، کاباره ها، فحشا و عیاشی که این روزها درعربستان دیده می شود، فریب نمی خورد، زیرا صرفا تلاشی است برای انحراف ذهن جوانان خشمگین عربستان از شرایط بد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و نیز ارائه تصویر مثبت از بن سلمان به داخل و خارج عربستان، بن سلمان می خواهد وانمود کند او با اسلاف و پدران خود فرق می کند؛ اما در حقیقت اصلاً اینطور نیست.

سید محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی انصارالله نیز امروز اعلام کرد: کشورهای ائتلاف متجاوز و در رأس آن ها عربستان شرط گذاشتند، جنگ یمن در صورتی کاملا متوقف می شود که انصارالله، عقیده دینی خود و ولایت خدا و رسولش را رها کرده و سرسپردگی به عربستان و آمریکا را بپذیرند. همین گفته و شهادت عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله به تنهایی کافی است که ثابت کند ادعاهای عربستان مبنی بر جدایی حکومتش از وهابیت، دروغ است. این شرط ائتلاف متجاوز و عربستان تأکید می کند که آل سعود و فرقه وهابیت دوقلوهای به هم چسبیده اند که دارای یک سر مشترک هستند و تنها با مرگ می توان آنها را از هم جدا کرد./ العالم

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط