رسانه تخصصی روابط بین الملل

آلمان در حال مذاکره با 3 کشور از جمله ایران برای خرید نفت است‌

Diplomacyplus.ir/?p=5980
روزنامه جروزالم پست به نقل از اقتصاددان ارشد بانک نیمه‌ دولتی لاندس‌بانک آلمان مدعی شد این کشور درحال مذاکره با ایران، ونزوئلا و الجزایر بر سر خرید نفت از این کشور است.

روزنامه جروزالم پست به نقل از اقتصاددان ارشد بانک نیمه‌ دولتی لاندس‌بانک (LBBW) آلمان در ایالت بادن– وورتمبرگ گزارش داد که این کشور درحال مذاکره مخفیانه با ایران بر سر خرید نفت از این کشور است.

موریتز کرامر گفت: «درحال حاضر، مذاکرات فشرده در پشت صحنه با ونزوئلا، ایران یا الجزایر برای تامین نیازهای نفت و بنزین آلمان در جریان است.»

اظهارت کرامر نشان می‌دهد که آلمان چگونه در نظر دارد تا نیازهای انرژی خود را در سایه تلاش ها برای رها شدن از وابستگی به گاز روسیه، تامین کند.

برند واگنر، سخنگوی لاندس‌بانک در این رابطه به این روزنامه گفت: «این بانک هیچ تجارت مرتبط با ایران را انجام نمی‌دهد.»

وی در پاسخ به پرسشی در مورد مذاکرات مخفیانه با ایران، گفت: «گویا سوءتفاهم شده است. این اقتصاددان ارشد در مورد اقتصاد ملی صحبت کرده است نه در مورد کسب و کار و تجارت این بانک.»

به نوشته این روزنامه، هنوز مشخص نیست که آلمان در این زمان به علت تحریم های آلمان علیه بخش انرژی ایران، چطور می‌خواهد از این کشور سوخت بخرد.

احتمالا دولت آلمان به توافق هسته ای با ایران خوش بین است زیرا بر اساس این توافق، تحریم های بخش انرژی ایران لغو خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط